qownnotes_icon256QOwnNotes to wieloplatformowy (Linux, Mac OS X i Windows) program przeznaczony do tworzenia, edytowania, zarządzania i gromadzenia notatek tekstowych ze wsparciem dla systemu zapisu Markdown i integracji z ownCloud.

Wszystkie notatki są przechowywane w postaci plików tekstowych na komputerze stacjonarnym i można je synchronizować ze wszystkimi swoimi urządzeniami (stacjonarnymi i komórkowymi) oraz uzyskać do nich dostęp w Internecie.
Aplikacja może pracować z konfigurowalnymi skrótami klawiaturowymi, ma możliwość wyszukiwania (wyniki są podświetlane), uwzględnia zmiany w notatkach, przywraca starsze wersje notatek z serwera ownCloud, umieszczone w koszu notatki również odtwarza z serwera ownCloud.
Wykrywa różnice między aktualnymi notatkami, a starszymi i pokazuje w oknie dialogowym, kompatybilny z ownCloud z selektywną funkcją synchronizacji, poprzez wspieranie nieograniczonej ilości folderów z notatkami z możliwością dobrania odpowiedniego folderu na serwerze.
Ma możliwość szyfrowania notatek, wsparcie dla podświetlania składni Markdown, wsparcie dla udostępniania notatek na serwerze ownCloud, import z Evernote oraz wiele innych.
W interfejsie QOwnNotes uzyskamy dostęp do tworzenia nowych notatek, usuwania notatek, tworzenia nowych notatek czy do pola wyszukiwania. Pasek narzędzi można ukryć poza zasięgiem wzroku i może być przeciągnięty do innego miejsca interfejsu. Panel listy notatek po lewej stronie pozwala wybrać notatkę, a jej zawartość wyświetlić po prawej stronie.

Obok pakietów dla Windows i OS X istnieją repozytoria oprogramowania dla Ubuntu, Arch Linux, Debian Linux, openSUSE Linux, Fedora Linux i Gentoo.

owncloud_logoownCloud – pakiet oprogramowania typu klient-serwer do tworzenia usług hostingu plików i korzystania z nich. Jest funkcjonalnie bardzo podobny do powszechnie używanych hostingów takich jak Dropbox, SkyDrive czy Google Drive, z tą różnicą, że ownCloud jest darmowy i open-source, a tym samym pozwala każdemu zainstalować i obsługiwać go bez opłat na prywatnym serwerze. Wspiera także rozszerzenia, które pozwalają mu pracować jak Dysku Google z edycją online dokumentów, kalendarza oraz synchronizacją kontaktów i innych. Omija problemy dotyczące miejsca lub liczbę podłączonych klientów i nie ma twardych limitów (jak przestrzeń magazynowa lub liczba użytkowników) określone tylko przez fizyczne możliwości naszego serwera.
Więcej o ownCloud – LINK 1 ; LINK 2 ; Link 3 ; LINK 4
markdown_logoMarkdown – język znaczników przeznaczony do formatowania tekstu zaprojektowany przez Johna Grubera i Aarona Swartza. Został stworzony w celu jak najbardziej uproszczenia tworzenia i formatowania tekstu. Markdown został oryginalnie stworzony w Perlu, później dostępny w wielu innych. Jest rozpowszechniany na licencji BSD i jest dostępny jako wtyczka do kilku systemów zarządzania treścią.
Info
Aby rozpocząć korzystanie z programu na komputerze, należy pobrać archiwum, rozpakować jego zawartość, a następnie uruchomić plik wykonywalny QOwnNotes, bo program nie posiada wersji instalacyjnej.

Testujcie i poznawajcie aplikację QOwnNotes,  bo jeszcze nie spotkałem się z nią na żadnym polskim portalu zajmującym się programami komputerowymi 🙂 /20.11.2016/

Działa w systemach: Windows Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (freeware / GPLv2)

Pobierz (29 MB / 77 MB)
Info
PORTABLE – Jeśli chcemy, aby QOwnNotes działał w trybie przenośnym uruchamiamy program plikiem QOwnNotesPortable.bat, wtedy wszystkie dane zostaną zapisane tylko w jego folderze (łącznie z notatkami).
Pobierz /.paf.exe ThumbApps/ v. 18.10.2
Wersja instalacyjna: pobierz /.exe.zip/

Zmiany w wersji: link

Języki / Languages: Arabic, Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Croatian, Czech, Dutch, English, Filipino, French, German, Hungarian, Indonesian, Italian, Japanese, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Russian, Spanish, Swedish, Tagalog.

https://i2.wp.com/portable.info.pl/wp-content/uploads/2016/10/QOwnNotes_icon256.png?fit=256%2C256&ssl=1https://i2.wp.com/portable.info.pl/wp-content/uploads/2016/10/QOwnNotes_icon256.png?resize=150%2C150&ssl=1zbymalEdytory tekstoweNotatkiPAFMarkdown,Notatki,ownCloud,QOwnNotes,QOwnNotes portable,tworzenie notatek
QOwnNotes to wieloplatformowy (Linux, Mac OS X i Windows) program przeznaczony do tworzenia, edytowania, zarządzania i gromadzenia notatek tekstowych ze wsparciem dla systemu zapisu Markdown i integracji z ownCloud. Wszystkie notatki są przechowywane w postaci plików tekstowych na komputerze stacjonarnym i można je synchronizować ze wszystkimi swoimi urządzeniami (stacjonarnymi i...