QOwnNotes 24.7.2 portable

QOwnNotes

QOwnNotes to wieloplatformowy (Linux, Mac OS X i Windows) program przeznaczony do tworzenia, edytowania, zarządzania i gromadzenia notatek tekstowych ze wsparciem dla systemu zapisu Markdown i integracji z ownCloud.
Wszystkie nasze notatki są przechowywane w postaci plików tekstowych na komputerze stacjonarnym i możemy je synchronizować ze wszystkimi swoimi urządzeniami (stacjonarnymi i komórkowymi) oraz uzyskać do nich dostęp w Internecie.

Niektóre cechy programu QOwnNotes:

Aplikacja pozwala nam pracować z konfigurowalnymi skrótami klawiaturowymi, mamy również możliwość wyszukiwania (wyniki są podświetlane). Uwzględnia zmiany w notatkach, przywraca starsze wersje notatek z serwera ownCloud, notatki umieszczone w koszu również odtwarza z serwera ownCloud.
Wykrywa różnice między aktualnymi notatkami, a starszymi i pokazuje w oknie dialogowym. Jest kompatybilny z ownCloud z selektywną funkcją synchronizacji, poprzez wspieranie nieograniczonej ilości folderów z notatkami z możliwością dobrania odpowiedniego folderu na serwerze.
Umożliwi nam szyfrowanie notatek, wsparcie dla podświetlania składni Markdown, wsparcie dla udostępniania notatek na serwerze ownCloud, import z Evernote oraz wiele innych.
Przez interfejs aplikacji uzyskamy dostęp do tworzenia nowych notatek, usuwania notatek czy do pola wyszukiwania. Pasek narzędzi możemy ukryć poza zasięgiem wzroku i może być przeciągnięty do innego miejsca interfejsu. Panel listy notatek po lewej stronie pozwala wybrać notatkę, a jej zawartość wyświetlić po prawej stronie.

Obok pakietów dla Windows i OS X istnieją repozytoria oprogramowania dla Ubuntu, Arch Linux, Debian Linux, openSUSE Linux, Fedora Linux i Gentoo.

 
owncloud_logo
ownCloud

Pakiet oprogramowania typu klient-serwer do tworzenia usług hostingu plików i korzystania z nich. Jest funkcjonalnie bardzo podobny do powszechnie używanych hostingów takich jak Dropbox, SkyDrive czy Google Drive, z tą różnicą, że ownCloud jest darmowy i open-source, a tym samym pozwala każdemu zainstalować i obsługiwać go bez opłat na prywatnym serwerze. Wspiera także rozszerzenia, które pozwalają mu pracować jak Dysku Google z edycją online dokumentów, kalendarza oraz synchronizacją kontaktów i innych. Omija problemy dotyczące miejsca lub liczbę podłączonych klientów i nie ma twardych limitów (jak przestrzeń magazynowa lub liczba użytkowników) określone tylko przez fizyczne możliwości naszego serwera.

markdown_logo
Markdown

To język znaczników przeznaczony do formatowania tekstu zaprojektowany przez Johna Grubera i Aarona Swartza. Został stworzony w celu jak najbardziej uproszczenia tworzenia i formatowania tekstu. Markdown został oryginalnie stworzony w Perlu, później dostępny w wielu innych. Jest rozpowszechniany na licencji BSD i jest dostępny jako wtyczka do kilku systemów zarządzania treścią.

Działa w systemach: Windows 7/8/10/11
Licencja: bezpłatny (GNU GPLv2)

PORTABLE /.zip/: jeśli chcemy, aby QOwnNotes działał w trybie przenośnym uruchamiamy program plikiem QOwnNotesPortable.bat, wtedy wszystkie dane zostaną zapisane tylko w jego folderze (łącznie z notatkami).

Zmiany w wersji: link

Languages: Albanian, Arabic, Basque, Bengali, Bosnian, Bulgarian, Catalan, Cebuano, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Croatian, Czech, Danish, Dutch, English, Estonian, Filipino, Finnish, French, Gaeigle, Galician, German, Hausa, Hebrew, Hindi, Hungarian, Icelandic, Ilonggo, Indonesian, Italian, Japanese, Korean, Kurdish, Latvian, Lithuanian, Macedonian, Norwegian, Persian, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Punjabi, Romanian, Russian, Serbian, Slovak, Slovenian, Spanish, Swedish, Tagalog, Turkish, Vietnamese, Ukrainian, Urdu, Uzbek.

You may also like...