RJ TextEd to w pełni funkcjonalny edytor tekstu i źródeł z obsługą Unicode. Jest to również bardzo rozbudowany edytor programowania stron internetowych (PHP, ASP, JavaScript, HTML i CSS). Funkcjonalność wykracza poza pliki tekstowe i obejmuje obsługę edycji CSS/HTML ze zintegrowanym podglądem CSS/HTML, sprawdzaniem pisowni, automatycznym uzupełnianiem, sprawdzaniem poprawności HTML, szablonami i nie tylko. Program posiada również klienta FTP do przesyłania plików. Poniżej znajduje się niewielka lista dostępnych funkcji. Aby uzyskać pełną listę, sprawdź sekcję funkcji.

RJ TextEd jest wydany, jako freeware, czyli program jest całkowicie bezpłatny. Jeśli jednak program okaże się przydatny, autor doceniłby niewielką darowiznę na rzecz rozwoju programu.

Niektóre funkcje edytora:
-automatyczne uzupełnianie
-składanie kodu
-tryb kolumnowy
-wieloedycyjny
-mapa dokumentu
-pasek adnotacji
-zaawansowane sortowanie
-obsługa zarówno plików ASCII, jak i plików binarnych
-kreator CSS i HTML
-podświetlanie kolorów w CSS/SASS/LESS.
-zaawansowana podpowiedź za pomocą kolorów
-dokowane panele
-klient FTP i SFTP z synchronizacją
-eksplorator plików, klipy tekstowe, eksplorator kodu, menedżer projektu …
-konwersja między stronami kodowymi, formatami Unicode i formatami tekstowymi
-wykrywanie stron kodowych Unicode i ANSI
-otwieranie i zapisywanie zakodowanych plików UTF-8 bez podpisu (BOM)
-ścieżki plików Unicode i nazwy plików
-sprawdzanie poprawności HTML, formatowanie i naprawa
-dostępne narzędzia, takie jak edytor składni, selektor kolorów, wyświetlania znaków w dowolnej, zainstalowanej czcionce…

Istnieje wiele funkcji, których brak powyżej. W tym, sprawdzanie pisowni, obsługa poczty e-mail, wyszukiwanie zaawansowane z użyciem wyrażeń regularnych.

Info
Z poziomu programu można pobrać polski słownik: klikamy Środowisko > Dodatki… > Słowniki > Pobierz. W otworzonym oknie zaznaczamy pl_PL i klikamy Pobierz.

Aby uruchomić program po rozpakowaniu otwieramy folder z programem i klikamy Run – TextEd (Win32).bat lub Run – TextEd (Win64).bat, w zależności jaki mamy system.

Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10 /32 i 64-bit/
Licencja: bezpłatny (freeware)

Pobierz /.portable.exe/ (116 MB / 388 MB) v. 13.40

Jeśli funkcja automatycznej aktualizacji nie działa poprawnie, możesz pobrać poniższe pliki aktualizacji (jeśli będą udostępnione przez autora). Postępujemy w następujący sposób: po rozpakowaniu z folderu “rj-update” kopiujemy wszystkie foldery z folderu “RJ TextEd Update”, jakie się tam znajdują i wklejamy w programie do folderu “RJ TextEd” (zamiana z istniejącymi tam).

Aktualizacje / Update files: Portable ; Install /update v. 13.25/

Wersja instalacyjna:  pobierz v. 13.40 /32 + 64-bit/

Zmiany w wersji: link

Języki / Languages: Brazilian Portuguese, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, Dutch, English, French, German, German (Schweiz / Ostereich), Hungarian, Italian, Japanese, Polish, Russian, Spanish, Swedish, Ukrainian.

https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2018/02/RJ-TextEd_icon_256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2018/02/RJ-TextEd_icon_256-150x150.pngzbymalEdytory tekstoweTworzenie stron internetowych64-bit,Edytory tekstowe,FTP,HTML,RJ TextEd,Strony www,Unicode
RJ TextEd to w pełni funkcjonalny edytor tekstu i źródeł z obsługą Unicode. Jest to również bardzo rozbudowany edytor programowania stron internetowych (PHP, ASP, JavaScript, HTML i CSS). Funkcjonalność wykracza poza pliki tekstowe i obejmuje obsługę edycji CSS/HTML ze zintegrowanym podglądem CSS/HTML, sprawdzaniem pisowni, automatycznym uzupełnianiem, sprawdzaniem poprawności HTML,...