SchildiChat 1.11.30-sc.2 portable

SchildiChat

SchildiChat to klient protokołu komunikacyjnego Matrix, oparty na aplikacji Element z bardziej tradycyjnym komunikatorem (czat). W porównaniu z innymi klientami zapewnia bardziej klasyczne odczucie komunikatora internetowego, jednocześnie zapewniając pełną funkcjonalność klienta referencyjnego.
Protokół macierzowy to zdecentralizowane podejście do nowoczesnej komunikacji, umożliwiające szyfrowanie typu end-to-end, współdzielenie historii wiadomości na wielu urządzeniach i nie tylko.

Matrix to otwarty standard i protokół komunikacyjny do komunikacji w czasie rzeczywistym. Ma na celu bezproblemową komunikację w czasie rzeczywistym między różnymi dostawcami usług, tak jak standardowa poczta e- mail /Simple Mail Transfer Protocol/ w przypadku usługi e-mail typu „przechowaj i prześlij dalej”, umożliwiając użytkownikom posiadającym konta u jednego dostawcy usług komunikacyjnych komunikowanie się z użytkownikami innego usługodawcy za pośrednictwem czatu online, telefonii internetowej i wideotelefonii. W związku z tym służy podobnemu celowi jak protokoły takie jak XMPP, ale nie jest oparty na żadnym istniejącym protokole komunikacyjnym.

Element (poprzednio Riot.im) to zdecentralizowany, szyfrowany komunikator oparty na protokole Matrix. Obsługuje szyfrowanie end-to-end, grupy, kanały i udostępnianie plików między użytkownikami. Jest dostępny jako aplikacja internetowa, jako aplikacje dla wszystkich głównych systemów operacyjnych oraz jako aplikacja mobilna na Androida i iOS.

W porównaniu do aplikacji Element, SchildiChat zawiera następujące zmiany:
  • Ujednolicona lista czatów zarówno dla czatów bezpośrednich, jak i grupowych na połączonej liście
  • Opcjonalne dymki wiadomości
  • Konfigurowalny styl listy pomieszczeń (kompaktowa, jednowierszowa, pośrednia i pojemna z dwuwierszowym podglądem)
  • Dalsze ulepszenia użyteczności i dodatkowe ustawienia do konfiguracji aplikacji
  • …i więcej!

Działa w systemach: Windows 7/8/10/11
Licencja: bezpłatny (Apache License 2.0)

Languages: Basque, Bulgarian, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, English, Estonian, French, German, Hungarian, Indonesian, Italian, Japanese, Lithuanian, Nederlands, Norwegian (Bokmal), Persian, Polish, Portuguese (Brazil), Romanian, Russian, Slovak, Spanish, Swedish, Turkish, Vietnamese.

You may also like...