ShadowCopyView to proste narzędzie, które przedstawia listę migawek dysku utworzonych przez usługę systemu Windows “Volume Shadow Copy”. System operacyjny wykonuje automatycznie kopie plików systemowych i plików użytkownika w taki sposób, aby w później możliwy był powrót do poprzedniej wersji np. edytowanego wcześniej dokumentu.
Każda migawka zawiera starsze wersje plików i folderów od dnia, w którym migawka została utworzona, można przeglądać starsze wersje plików i folderów oraz ewentualnie skopiować je do folderu na dysku.
System operacyjny Windows pozwala na dostęp do “kopii w tle” poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy na pliku, folderze, czy dysku, wybierając “Właściwości”, a następnie “poprzednie wersje”. Jednak ta funkcja może pominąć niektóre z kopii w tle, a program ShadowCopyView wyświetla wszystkie z nich. Również okno “Poprzednie wersje” nie pozwala na dostęp do plików systemowych.

Po uruchomieniu aplikacji w górnym panelu okna głównego wyświetla się lista wszystkich migawek utworzonych przez usługę kopiowania woluminów. Przy wyborze migawki w górnym panelu dolnym okienka wyświetlają się pliki i foldery w wybranej migawce. Można przejść do podfolderu klikając dwukrotnie folder lub naciskając klawisz Enter. Można powrócić do poprzednich folderów za pomocą “Alt + strzałka w górę” lub opcji “przejdź do katalogu opcji” (Ctrl + R).
Można również przejść do żądanego folderu, wpisując ścieżkę (np: \windows\system32) w polu tekstowym powyżej listy plików lub folderów i naciskając klawisz Enter.
Opcjonalnie można również otworzyć wybraną migawkę w programie Windows Explorer, naciskając F2 (czynny w Windows Explorer), ale opcja ta będzie działać tylko wtedy, gdy funkcja “Poprzednie wersje” okien obsługuje wybraną migawkę. W przeciwnym razie pojawi się komunikat o błędzie.

Info
Program nie wymaga żadnego procesu instalacji lub dodatkowych plików DLL. Aby rozpocząć korzystanie z niego, wystarczy uruchomić plik wykonywalny shadowcopyview.exe.

To narzędzie działa na każdej wersji Windows, począwszy od Windows Vista do Windows 10, Windows XP nie jest obsługiwany. W celu wykorzystania programu w systemach 64-bitowych, należy pobrać i korzystać z wersji 64-bitowej tego narzędzia.

Program uruchamiamy z uprawnieniami administratora, dzięki czemu można uzyskać dostęp i wyodrębnić dowolny plik.

Działa w systemach: Windows Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (freeware)
Pobierz /32-bit/ (64 KB / 128 KB) Pobierz /.64-bit/ Spolszczenie /PL/ Other languages
Brak wersji instalacyjnej.

Zmiany w wersji: link

inne/other: Arabic, Brazilian Portuguese, Dutch, German, Greek, Italian, Polish, Russian, Spanish.
Zrzuty ekranu / Screenshots
https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/03/ShadowCopyView_icon_NirSoft.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/03/ShadowCopyView_icon_NirSoft-150x150.pngzbymalSystemoweDysk,migawki dysku,ShadowCopyView,ShadowCopyView portable
ShadowCopyView to proste narzędzie, które przedstawia listę migawek dysku utworzonych przez usługę systemu Windows 'Volume Shadow Copy'. System operacyjny wykonuje automatycznie kopie plików systemowych i plików użytkownika w taki sposób, aby w później możliwy był powrót do poprzedniej wersji np. edytowanego wcześniej dokumentu. Każda migawka zawiera starsze wersje plików i...