HashMyFiles bardzo małe i darmowe narzędzie do generowania sum kontrolnych MD5, SHA1, CRC32, SHA-256, SHA-384 i SHA-512 plików w systemie. Mogą one pomóc w ustaleniu, czy plik został zmodyfikowany lub uszkodzony, a także pomóc w analizie (kontrola w bazie danych VirusTotal), czy zawiera jakieś złośliwe oprogramowanie.
Informacje o pliku mogą być zapisywane do raportu (text/html/xml), który zawiera nazwę, ścieżkę, datę, rozmiar pliku, wersję i inne informacje. Integruje się z menu kontekstowym Eksploratora Windows.

HashMyFiles nie wymaga żadnego procesu instalacji lub dodatkowych bibliotek DLL. Aby rozpocząć korzystanie z niego, wystarczy uruchomić plik wykonywalny (HashMyFiles.exe). Po uruchomieniu go można dodać pliki i foldery, w których chcemy zobaczyć hash MD5/SHA1. Można to zrobić za pomocą “Dodaj plik” i “Dodaj folder” w menu lub przez przeciągnięcie plików i folderów z Eksploratora Windows do okna głównego aplikacji.
Program może być uruchamiany bezpośrednio z Eksploratora Windows. Aby włączyć tę funkcję, należy przejść do menu “Opcje”, a następnie wybierz “Włącz menu kontekstowego eksploratora”. Po włączeniu tej funkcji można kliknąć prawym przyciskiem myszy na dowolny plik lub folder w Eksploratorze Windows i wybrać opcję “HashMyFiles” zobaczymy sumy kontrolne. Po uruchomieniu opcji “HashMyFiles” dla folderu będzie wyświetlane dane dla wszystkich plików w wybranym folderze.

Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10 /32 i 64-bit/
Licencja: bezpłatny (freeware)

Pobierz /.zip 32-bit/ (64 KB / 100 KB) Pobierz /.zip 64-bit/ Spolszczenie Po rozpakowaniu plik z językiem wrzucamy do folderu z programem.

Brak wersji instalacyjnej

Zmiany w wersji: link

Języki / Languages: Brazilian Portuguese, Bulgarian, Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, Dutch, English, French, German, Greek, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Polish, Romanian, Russian, Serbian, Spanish, Swedish, Thai, Turkish, Ukrainian, Valencian.

HashMyFiles_1

https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/12/HashMyFiles_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/12/HashMyFiles_icon256-150x150.pngzbymalSystemowehash,HashMyFiles,HashMyFiles portable,MD5,SHA1,sumy kontrolne
HashMyFiles bardzo małe i darmowe narzędzie do generowania sum kontrolnych MD5, SHA1, CRC32, SHA-256, SHA-384 i SHA-512 plików w systemie. Mogą one pomóc w ustaleniu, czy plik został zmodyfikowany lub uszkodzony, a także pomóc w analizie (kontrola w bazie danych VirusTotal), czy zawiera jakieś złośliwe oprogramowanie. Informacje o pliku mogą...