Microsoft Silverlight to, działający na licencji freeware, dodatek do przeglądarek internetowych umożliwiający wyświetlanie treści multimedialnych za pomocą przeglądarki.
Podobnie jak w technice Flash, w Silverlight można przechwytywać zachowania myszy i klawiatury, wyświetlać pliki graficzne i obsługiwać dźwięki. Dodatkowo za pomocą techniki Silverlight możliwe jest wyświetlanie standardowych plików video oraz tych w wysokiej rozdzielczości (HD). Możliwe jest również odtwarzanie plików muzycznych (MP3, WMA). Silverlight obsługuje DRM (Digital Rights Management). W roku 2009 wydano Silverlighta 3.0, który obsługuje kodek wideo H.264 oraz współpracuje ze sprzętowymi akceleratorami graficznymi 3D.
Microsoft udostępnił wtyczkę dla przeglądarek: Internet Explorer, Mozilla Firefox, Safari, Google Chrome i SeaMonkey.
Obecnie wtyczka nie jest już wspierana przez Google Chrome, w niedługim czasie również przez Operę. Microsoft nie zdecydował się również na wspieranie wtyczki w nowej, własnej przeglądarce Microsoft Edge.
Pozwala na prowadzenie najwyższej jakości interaktywnych transmisji wideo zarówno na żywo, jak i na żądanie w wielu formatach, przy jednoczesnej ochronie wartościowych materiałów.
Umożliwia płynne przesyłanie strumieniowe wysokiej rozdzielczości, które działa płynnie na dowolnym urządzeniu z systemem Silverlight.
Metoda Silverlight Deep Zoom to najszybsza, zoomująca technologia w internecie, zapewniająca najwyższą rozdzielczość zdjęć i szybkość klatek na sekundę.
Silverlight umożliwia programistom i projektantom stosowanie treści na płaszczyźnie 3D. Użytkownicy mogą obracać lub skalować zawartość na żywo w przestrzeni bez zapisywania żadnego dodatkowego kodu.
O wszystkich cechach tego dodatku można przeczytać na stronie www.microsoft.com/silverlight/features/.

Można wyodrębnić przenośne pliki Silverlight do folderu [folder główny PortableApps]\CommonFiles\Silverlight[64], jeśli przenośne przeglądarki zostały zaprojektowane do używania wspólnych wtyczek w folderze wspólnym, np. pcxFirefox, Firefox, Waterfox, Citrio.
Ale można także przenieść zawartość folderu Silverlight/Silverlight64 do przenośnej przeglądarki:
-przeglądarek opartych na Firefoksie: App\*fox\plugins
-przeglądarek opartych na Chromium: App\*-bin\plugins
-MxNitro portable: [numer wersji]\plugins
-PaleMoon portable: Lib\Mozilla\plugins
Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10 /32 i 64-bit/
Licencja: bezpłatny (freeware)
Pobierz /32-bit – .paf ThApps/ (6,7 MB) Pobierz /64-bit – .paf ThApps/ (8,1 MB)
Wersja instalacyjna: pobierz

https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/03/Silverlight_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/03/Silverlight_icon256-150x150.pngzbymalDodatkiInne multimedialnePAFPrzeglądarki www64-bit,dodatek do przeglądarek,przeglądarki internetowe,Silverlight,Silverlight Portable
Microsoft Silverlight to, działający na licencji freeware, dodatek do przeglądarek internetowych umożliwiający wyświetlanie treści multimedialnych za pomocą przeglądarki. Podobnie jak w technice Flash, w Silverlight można przechwytywać zachowania myszy i klawiatury, wyświetlać pliki graficzne i obsługiwać dźwięki. Dodatkowo za pomocą techniki Silverlight możliwe jest wyświetlanie standardowych plików video oraz tych...