Firefox_icon256Mozilla Firefox to jedna z najlepszych, najbezpieczniejszych i najpopularniejszych przeglądarek internetowych na świecie. Oparta jest na silniku Gecko, cenionym za szybkość i zgodność ze standardami internetowymi. Stworzona i rozwijana przez Fundację Mozilla oraz pasjonatów z całego świata. Początkowo przeglądarka nosiła nazwę Phoenix. 14 kwietnia 2003 zmieniono jej nazwę na Firebird, a 9 lutego 2004 na Firefox. Możliwości Firefoxa rozszerza mnóstwo dodatków dostępnych na stronie Firefox-dodatki.

Istnieją trzy rodzaje dodatków do Firefoksa: są to rozszerzenia, motywy i wtyczki. Pierwsze dwa można dowolnie wyłączać, włączać i usuwać z poziomu przeglądarki, wtyczki można usuwać jedynie bezpośrednio z folderu instalacji Firefoksa.

Przeglądarka Mozilla Firefox obsługuje technologie zabezpieczeń obsługiwane przez większość pozostałych nowoczesnych programów tego typu (szyfrowanie SSL z obsługą certyfikatów, konfigurowalne ustawienia prywatności, ścisła kontrola uprawnień w obiektowym modelu dokumentu, ograniczenia dla języków Javascript i Java).

Firefox jest w dużym stopniu zgodny z istniejącymi standardami i wytycznymi światowej organizacji W3C – obsługuje nowoczesne technologie takie jak HTML, XHTML, CSS, CSS2 (przechodzi test ACID2), częściowo CSS3, JavaScript, MathML, SVG, XSLT i XPath. Poprawnie wyświetla przezroczystość obrazków w formacie PNG.

Program zintegrowany i konfigurowalny system do blokowania wyskakujących okienek, zawiera zintegrowany menedżer pobierania plików, obsługuje wyświetlanie stron w kartach, posiada dwa narzędzia, ułatwiające tworzenie stron internetowych – inspektor DOM i konsola JavaScript.

Firefox_www

Pomoc
Potrzebujesz pomocy dla Firefoksa?

Więcej o przeglądarce dowiecie się na polskich stronach Firefoxa.

SpeedyFox - przyspiesz przeglądarkę:
Działa w systemach: Windows 7,8,10 /32 i 64-bit/
Licencja: bezpłatny (Launcher: GPL, Firefox: MPL/GPL/LPGL under Mozilla EULA)
Uwaga
Wersja oznaczona numerem 53 przeglądarki Firefox nie wspiera już systemów Windows XP i Vista.
Pobierz  /PL – .paf PApps/  (~45 MB / ~100 MB) Pobierz  /.paf online PAppZ/ Wybieramy język, a następnie wprowadzamy numer wersji, np. 56.0.1

Download other languages
Wersja instalacyjna /PL/: pobierz

Android: pobierz

Języki / Languages:
Zrzuty ekranu / Screenshots
http://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/05/Firefox_icon256.pnghttp://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/05/Firefox_icon256-150x150.pngzbymalPAFPrzeglądarki www64-bit,Android,CSS3,Firefox,Firefox portable,HTML5,Internet,Internetowe,Przeglądarki www,W3C
Mozilla Firefox to jedna z najlepszych, najbezpieczniejszych i najpopularniejszych przeglądarek internetowych na świecie. Oparta jest na silniku Gecko, cenionym za szybkość i zgodność ze standardami internetowymi. Stworzona i rozwijana przez Fundację Mozilla oraz pasjonatów z całego świata. Początkowo przeglądarka nosiła nazwę Phoenix. 14 kwietnia 2003 zmieniono jej nazwę na...