Photopea 5.5 online

Photopea

Photopea to zaawansowany, darmowy edytor obrazów online, który może pracować zarówno z grafiką rastrową, jak i wektorową. Obsługuje formaty PSD (Adobe Photoshop), XCF (GIMP), Sketch (Sketch App), XD (Adobe XD) i CDR (CorelDraw).
Możesz go używać do prostych zadań, takich jak zmiana rozmiaru obrazów, a także złożonych zadań, takich jak projektowanie stron internetowych, tworzenie ilustracji, obróbka zdjęć i wiele innych.

Edytor Photopea działa w przeglądarce internetowej. Można go uruchomić wchodząc na stronę www.photopea.com. Może działać na dowolnym urządzeniu (stacjonarnym, laptopie, tablecie, telefonie lub dowolnym innym komputerze), ale dla większego komfortu zalecany jest duży ekran, precyzyjne urządzenie wskazujące (myszkę lub rysik) oraz klawiaturę.

Działa na Twoim urządzeniu, tak jak robią to programy Sketch czy Photoshop. Nie przesyła żadnych plików do Internetu. Możesz załadować Photopea.com, rozłączyć się z Internetem i korzystać z niego całkowicie offline. Żaden z Twoich plików nigdy nie opuszcza Twojego komputera. Jako, że aplikacja działa w przeglądarce i wykorzystuje nowoczesne techniki internetowe, jest kompatybilna z różnymi systemami operacyjnymi i nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania.

Obecnie Photopea pracuje z przestrzenią kolorów sRGB (podstawową przestrzenią kolorów w Internecie) z 8-bitową głębią kolorów. Wszystkie eksportowane pliki również używają sRGB.

Utwórz nowy obraz lub otwórz istniejące pliki z komputera. Możesz zapisać swoją pracę jako plik PSD (Plik – Zapisz jako PSD) lub, jako JPG / PNG/ SVG… (Plik – Eksportuj jako).

Aplikacja powstała w 2013 roku. W ciągu miesiąca strona photopea.com odnotowuje ponad 5 mln wizyt (stan na 2020 rok). W grudniu 2020 r. strona znajdowała się na 2062. miejscu w globalnym rankingu Alexa Internet. /Wikipedia/

Obsługiwane formaty przez program Photopea:
  • Wektorowe: PSD, AI, XCF, Sketch, XD, FIG, PXD, CDR, SVG, EPS, PDF, PDN, WMF, EMF.
  • Rastrowe: PNG (APNG), JPG, GIF, WebP, ICO, BMP, PPM/PGM/PBM, TIFF, DDS, IFF, TGA.
  • RAW: DNG, NEF, CR2, ARW, RAF, GPR, 3FR, FFF.

Celem autora programu (Ivan Kuckir, Czechy) jest stworzenie najbardziej zaawansowanego i przystępnego cenowo edytora zdjęć. Wersja premium, to 9 dolarów na miesiąc, a na rok 40 dolarów dla pojedynczego użytkownika – bez abonamentu, tylko jednorazowe płatności). Wersja premium oferuje pracę bez reklam i dwa razy więcej cofnięć historii projektu (60 kroków zamiast 30). Trzeba kontrolować historię z boku programu, żeby nie stracić projektu nad którym pracujemy. Można w każdej chwili wyeksportować pracę na komputer (PSD), otworzyć ją ponownie i zrobić kolejne 30 kroków.

Photopea – poradniki, instrukcje

Działa w systemach: wieloplatformowy
Licencja: bezpłatny (freemium)

Portable /.zip – online/: jeśli chcecie mieć ten program w wersji przenośnej wykorzystajcie Web2Desk. Web2Desk to narzędzie, które tworzy aplikacje komputerowe dla Twoich ulubionych witryn internetowych za pomocą jednego kliknięcia. Niezależnie od platformy (macOS, Linux, Windows) i jest za darmo! Pobierz aplikacje np. dla kanałów YouTube, mediów społecznościowych czy ulubionych witryn muzycznych. Na stronie wpisujemy adres URL witryny, nazwę aplikacji i wybieramy ikonę. Wpisujemy adres e-mail, na który ma być wysłana aplikacja (możemy ją pobrać bezpośrednio ze strony). Zaznaczamy też, jaki nas interesuje system komputerowy. Ostatnią czynnością jest kliknięcie „Utwórz aplikację komputerową (Create Desktop App)”.
Strona jest tylko w języku angielskim, a Web2Desk tylko do użytku osobistego (do użytku biznesowego używaj Web2Desk Business).

WebCatalog, duży zbiór aplikacji internetowych na komputery stacjonarne. WebCatalog to również wieloplatformowy program, który pozwoli nam instalować i uruchamiać aplikacje internetowe natywnie na urządzeniu, na którym mamy zainstalowaną aplikację.

Zmiany w wersji

Languages: Albanian, Arabic, Bulgarian, Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Croatian, Czech, Danish, English, Estonian, Farsi, Finnish, French, German, Greek, Hebrew, Hungarian, Indonesian, Italian, Japanese, Korean, Lithuanian, Nederlands (Dutch), N’Ko, Norwegian, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Romanian, Russian, Serbian, Slowak, Slowenian, Spanish, Swedish, Tamil, Thai, Tibetan, Turkish, Ukrainian, Vietnamese.

You may also like...