qutebrowser 3.1.0 portable

qutebrowser

qutebrowser to przeglądarka internetowa, która zapewnia minimalny interfejs graficzny, który „nie odwraca uwagi od przeglądania treści” oraz system nawigacji w stylu edytora tekstu Vim, zbudowany w całości na skrótach klawiaturowych. Kod jest napisany w Pythonie przy użyciu PyQt5 i QtWebEngine. Została zainspirowana innymi przeglądarkami i dodatkami, takimi jak np. Vimperator i Pentadactyl. Użycie języka Python nie wpływa na wydajność, ponieważ wyświetlanie i analiza treści jest wykonywana przez silnik Blink i bibliotekę Qt.

Przeglądarka qutebrowser została stworzona przez Floriana Brukhina, który za nią otrzymał nagrodę CH Open Source w 2016 roku.

Przeglądarka qutebrowser obsługuje:
  • system zakładek
  • menadżer pobierania
  • tryb przeglądania prywatnego
  • wbudowana przeglądarka PDF (pdf.js)
  • system blokowania reklam (na poziomie hostów blokujących)
  • interfejs do przeglądania historii odwiedzin
  • używa DuckDuckGo, jako domyślnej wyszukiwarki.

qutebrowser działający w trybie poleceń:

Dokumentacja qutebrowser /ENG/

Możesz skonfigurować zewnętrzny odtwarzacz wideo, aby oglądać filmy w serwisie YouTube.

Poruszaj się po stronie za pomocą klawiszy „hjkl”, aby otworzyć nową stronę, możesz nacisnąć „o”, przełączanie między kartami odbywa się za pomocą klawiszy „J” i „K” lub „Alt-tab”. Po kliknięciu „:” wyświetla się wiersz poleceń, w którym można przeszukiwać stronę i wykonywać standardowe polecenia, jak w Vimie, na przykład „:q”, aby wyjść i „:w”, aby zapisać stronę. W celu szybkiego przejścia do elementów strony oferowany jest system „podpowiedzi”, dzięki którym zauważane są linki i obrazy.

Ściągawka /kliknij „0twórz obraz w nowej karcie”/:

Działa w systemach: Windows Vista/7/8/10/11 – 64 & 32-bit
Licencja: bezpłatny (GNU GPLv3)

Languages: Arabic, Bulgarian, Catalan, Chinese (Traditional), Czech, Danish, English, Finnish, French, German, Hebrew, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Latvian, Polish, Russian, Scottish Gaelic, Slovak, Spanish, Turkish, Ukrainian.

You may also like...