LibreOffice_icon256LibreOffice – pakiet biurowy stworzony na bazie kodu popularnego OpenOffice.org. Rozwijany przez fundację The Document Foundation, która chce uniezależnić cały projekt od firmy Oracle, która posiada wszystkie prawa do OpenOffice.

W skład pakietu wchodzą:

LibreOfficeWriter_iconWriter to edytor tekstu pakietu LibreOffice. Możesz go używać przy wielu zastosowaniach: od szybkiego napisania listu do pisania całej książki z tabelami, ilustracjami, bibliografią i wykresami. Mechanizmy autouzupełniania i autoformatowania pozwolą Ci wykonywać zadania prościej, ale – jeśli wolisz – możesz je łatwo wyłączyć. Writer jest potężnym narzędziem do zastosowań DTP, takich jak tworzenie wielokolumnowych listów i broszur. Jedynym ograniczeniem tutaj jest Twoja wyobraźnia.

LibreOfficeCalc_iconCalc opanowuje Twoje liczby i pomaga w ciężkich decyzjach, gdy porównujesz dane i z nimi działasz. Analizuj je, dzięki Calc, a następnie przedstawiaj swoje końcowe wyniki. Narzędzia analizy i wykresów pomogą nadać przejrzystości Twoim wnioskom. W pełni zintegrowany system pomocy pomoże Ci prościej wprowadzać skomplikowane formuły. Dodawaj dane z zewnętrznych baz danych, takich jak SQL czy Oracle, a następnie używaj sortowania i filtrowania do utworzenia analiz statystycznych. Używaj funkcji graficznych do wyświetlania dużych ilości grafik 2D i 3D spośród 13 kategorii, wliczając linie, obszary, paski, X-Y, siatki – z dziesiątkami dostępnymi wariantami możesz być pewien, że znajdziesz taki, który będzie odpowiedni do Twojego projektu.

LibreOfficeImpress_iconImpress to najszybsza i najprostsza metoda na stworzenie efektywnych prezentacji multimedialnych. Fantastyczne animacje i rewelacyjne efekty specjalne pomogą Ci przekonać Twoich widzów. Twórz prezentacje wyglądające jeszcze bardziej profesjonalnie niż te, które zazwyczaj widzisz w pracy, czy szkole. Zdobądź uwagę kolegów i szefów poprzez stworzenie czegoś zupełnie innego.

LibreOfficeDraw_iconDraw pozwoli Ci na tworzenie wykresów i rysunków od zera. Zdjęcie jest warte więcej niż tysiąc słów, więc czemu nie spróbować czegoś prostego z wykresami, ilustracjami? Albo pójdź dalej i z łatwością utwórz dynamiczne ilustracje 3D z efektami specjalnymi. Proste i potężne narzędzie graficzne, na które zawsze czekałeś.

LibreOfficeBase_iconBase jest modułem bazodanowym pakietu LibreOffice. Dzięki Base, możesz bezproblemowo zintegrować swoją istniejącą strukturę bazy danych z innymi komponentami pakietu, a także stworzyć interfejs użytkownika i zarządzać swoimy danymi jako oddzielna aplikacja. Możesz używać zaimportowanych, połączonych tabel oraz zapytań z MySQL, PostgreSQL lub Microsoft Access i wielu innych źródeł. Base pozwoli Ci także zaprojektować własną bazę danych, aby utworzyć idealny interfejs z wyrafinowanymi formularzami, raportami i widokami. Obsługa wielu produktów jest wbudowana, a dodawanie nowej – bardzo proste.

LibreOfficeMath_iconMath to łatwy w obsłudze edytor równań i zapisów matematycznych, który pozwoli Ci na szybkie zapisywanie i wyświetlanie Twoich matematycznych, chemicznych, elektrycznych i naukowych równań w standardowej notacji zapisu. Nawet najbardziej skomplikowane kalkulacje mogą być zrozumiane, jeśli są prawidłowo przedstawione. E=mc2.

LibreOffice posiada także skonfigurowany mechanizm tworzenia plików PDF, co oznacza, że możesz dzielić się dokumentami, które z pewnością będą prawidłowo otwarte na niemal każdym urządzeniu i systemie.

Info
LibreOffice Portable (PApps) to specjalna wersja zoptymalizowana dla urządzeń pamięci flash opracowana we współpracy z wydawcą (The Document Foundation).
Uwaga
W systemach bez zainstalowanego środowiska Java, niektóre funkcje, które tego wymagają (tworzenie kreatorów, bazy danych Base, itp.) mogą być włączone przez dodanie jPortable, choć jest to opcjonalne i może być pominięte, jeśli te funkcje nie są potrzebne.
Info

Trzeba zaznaczyć opcję, jak poniżej, jeśli chcemy mieć interfejs w języku polskim.

LibreOffice_languages+start

Aby spolszczyć pakiet klikamy Tools > Options > Language Settings > Languages > User interface > Polish > – Locale setting > Polish – Western > Polish > OK.

Pomoc
Blog Mirosława Zalewskiego „Przepis na LibreOffice„. Autor pokazuje w nim, w jaki sposób efektywnie pracować z programami wchodzącymi w skład pakietu LibreOffice.

Strony LibreHelp, oraz Kurs dla opornych również będą pomocne jeśli chodzi o obsługę programu.

LibreOffice_free

Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (LGPLv3)

Pobierz Fresh /.paf – PApps/ (~112 MB) – bez języka polskiego v. 5.4.2 Pobierz Fresh /.paf – PApps/ (~156 MB) – wszystkie, w tym polski v. 5.4.2
Info
W każdym dowolnym momencie na stronie internetowej pakietu do pobrania dostępne są dwie różne wersje:
-linia dojrzała / Still (czwarte lub wyższe wydanie poprawkowe danej linii), przeznaczona dla użytkowników, którym zależy na stabilności
-linia młodsza / Fresh (trzecie lub niższe wydanie poprawkowe danej linii), przeznaczona dla testerów oraz pierwszych naśladowców (ang. early adopters).
Pobierz Still /.paf – PApps/ – bez języka polskiego – v. 5.3.6 Pobierz Still /.paf – PApps/ – wszystkie, w tym polski – v. 5.3.6
Języki / Languages:
Zrzuty ekrany / Screenshots
http://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/04/LibreOffice_icon256.pnghttp://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/04/LibreOffice_icon256-150x150.pngzbymalPAFPakiety biuroweCSV,Edytory tekstowe,LibreOffice,Pakiety biurowe,PDF,SVG
LibreOffice - pakiet biurowy stworzony na bazie kodu popularnego OpenOffice.org. Rozwijany przez fundację The Document Foundation, która chce uniezależnić cały projekt od firmy Oracle, która posiada wszystkie prawa do OpenOffice. W skład pakietu wchodzą: Writer to edytor tekstu pakietu LibreOffice. Możesz go używać przy wielu zastosowaniach: od szybkiego napisania listu do...