QuteCom (wcześniej WengoPhone) jest komunikatorem głosowym  protokołu SIP i jest zgodny z protokołem VoIP (technologia cyfrowa umożliwiająca przesyłanie dźwięków mowy za pomocą łączy internetowych lub dedykowanych sieci wykorzystujących protokół IP, popularnie nazywanej „telefonią internetową”).

Pozwala on użytkownikom na rozmowy z innymi użytkownikami bez żadnych kosztów. Pozwala również użytkownikom na połączenia z telefonami stacjonarnymi, telefonami komórkowymi, wysyłanie SMS-ów i dokonywanie połączeń wideo. Żadna z tych funkcji nie jest przypisana do konkretnego dostawcy, co pozwala użytkownikom wybierać spośród dowolnego operatora SIP.

W systemie Windows umożliwia prowadzenie wideokonferencji przy użyciu FFmpeg (kompletna platforma do nagrywania, konwertowania i przesyłania strumieniowych treści audiowizualnych). QuteCom współpracuje z: AIM, MSN, ICQ, Yahoo oraz XMPP.

Działa w systemach: Windows XP,Vista,7
Licencja: bezpłatny (GPL)
Strona domowa – strona nieaktywna
Pobierz /.paf / ( 22,3 MB ; 75,1 MB )
Wersja instalacyjna: pobierz – link do strony producenta nieaktywny
Języki / Languages:
Zrzuty ekranu / Screenshots
QuteCom_1 QuteCom_2 QuteCom_3 QuteCom_4
http://portable.info.pl/wp-content/uploads/2012/02/QuteCom_icon256.pnghttp://portable.info.pl/wp-content/uploads/2012/02/QuteCom_icon256-150x150.pngzbymalKomunikatoryPAFAIM,FFmpeg,ICQ,Internet,Internetowe,Komunikatory,MSN,QuteCom,QuteCom portable,SIP,VoIP,XMPP,Yahoo
QuteCom (wcześniej WengoPhone) jest komunikatorem głosowym  protokołu SIP i jest zgodny z protokołem VoIP (technologia cyfrowa umożliwiająca przesyłanie dźwięków mowy za pomocą łączy internetowych lub dedykowanych sieci wykorzystujących protokół IP, popularnie nazywanej 'telefonią internetową'). Pozwala on użytkownikom na rozmowy z innymi użytkownikami bez żadnych kosztów. Pozwala również użytkownikom na połączenia...