RouterPassView potrafi odzyskać utracone hasła z pliku kopii zapasowej routera.
Większość nowoczesnych routerów pozwala na wykonanie kopii zapasowej konfiguracji routera do pliku, a następnie przywrócić ją, gdy mamy taką potrzebę.
Plik kopii zapasowej routera zazwyczaj zawierają ważne dane, takie jak nazwy użytkownika ISP / hasło, hasło logowania do routera, czy klucze sieci bezprzewodowej. Jeśli straciłeś jedno z tych haseł / kluczy, ale nadal masz plik kopii zapasowej konfiguracji routera, RouterPassView może pomóc odzyskać utracone hasła.

Ze względu na dużą ilość modeli routerów dostępnych na rynku, nie da się obsługiwać wszystkich z nich. Na razie RouterPassView obsługuje ograniczoną liczbę modeli routerów, a autor programu zapewnia, że będzie stopniowo dodawał obsługę większej liczby routerów w przyszłych wersjach. Należy również pamiętać, że nawet jeśli routera nie ma na liście, można jeszcze spróbować otworzyć plik kopii zapasowej routera programem RouterPassView, ponieważ niektóre routery sprzedawane są z inną marką, ale nadal korzystają z oprogramowania innych routerów.

Lista obsługiwanych routerów:

 

Po uruchomieniu programu można otworzyć plik konfiguracyjny routera za pomocą opcji „Otwórz plik konfiguracyjny routera” (Ctrl + O) lub przeciągając plik konfiguracyjny z Eksploratora Windows do okna głównego programu. Jeśli aplikacja nie wykrywa pliku konfiguracyjnego będzie wyświetlać się puste pole.
Jeśli RouterPassView pokazuje listę haseł, ale nie można znaleźć hasła lub innych danych, które potrzebujesz, możesz spróbować zlokalizować hasła przez przejście do trybu tekstowego ASCII (F3) lub Hex Dump w trybie tekstowym (F4). W tych trybach program odszyfrowuje plik routera, ale wyświetli go „tak jak jest” bez analizy danych przechowywanych w nim.

Uwaga
Prośba autora programu:
Jeśli masz model routera, którego nie ma na liście, a udało się odzyskać hasło programem RouterPassView, zgłoś temat i podaj dokładną nazwę modelu pisząc na adres nirsofer@yahoo.com.
Info
Plik z językiem polskim wrzucamy do folderu z programem.
Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (freeware)

Pobierz ( 112 KB / 152 KB ) Spolszczenie
Brak wersji instalacyjnej.

Zmiany w wersji: link

Języki / Languages:
Zrzuty ekrany / Screenshots
RouterPassView_1 RouterPassView_2
http://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/09/RouterPassView_icon_NirSoft.pnghttp://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/09/RouterPassView_icon_NirSoft-150x150.pngzbymalBezpieczeństwoInternetoweASCII,Hasła,hasło,ISP,plik routera,Router,RouterPassView,RouterPassView portable
RouterPassView potrafi odzyskać utracone hasła z pliku kopii zapasowej routera. Większość nowoczesnych routerów pozwala na wykonanie kopii zapasowej konfiguracji routera do pliku, a następnie przywrócić ją, gdy mamy taką potrzebę. Plik kopii zapasowej routera zazwyczaj zawierają ważne dane, takie jak nazwy użytkownika ISP / hasło, hasło logowania do routera, czy klucze...