Vivaldi to nowa przeglądarka od zespołu kierowanego przez Jona von Tetzchnera, współzałożyciela i byłego prezesa Opera Software.

Oto przegląd niektórych opcji, które sprawiają, że Vivaldi jest najpotężniejszym sieciowym narzędziem dla wymagających użytkowników.

Oto one:
-grupowanie kart: wydaje Ci się czasem, że masz za dużo otwartych kart? Vivaldi ma na to odpowiedź: grupowanie. Przeciągaj na siebie kolejne karty, by połączyć je w grupę. To najszybszy sposób na większy porządek i lepszą organizację. A kiedy zechcesz przełączyć kartę, Vivaldi również w tym zakresie ma do zaoferowania liczne opcje personalizacji.
-rozmieszczanie grupy kart: masz duży ekran? Rozmieść na nim strony grupy i przeglądaj wiele stron jednocześnie! Zrób to z wieloma grupami kart, a poczujesz się, jakbyś miał kilka komputerów!
-sesje: nowy poziom zarządzania przeglądaniem. Zapisz swój ulubiony zestaw kart jako sesję, by później móc do nich wrócić.
-notatki: Idealne narzędzie do zbierania materiałów. Znalazłeś dobry cytat? Zaznacz go i zapisz jako notatkę. Vivaldi zapamięta, którą stronę wtedy przeglądałeś, a także pozwoli Ci robić zrzuty ekranu.
-szybkie polecenia: uzyskaj dostęp do otwartych kart, zakładek, historii, ustawień i innych funkcji poprzez interfejs poleceń.
-gesty myszy i skróty klawiaturowe: Dla tych, którzy naprawdę chcą przeglądać strony z szybkością błyskawicy. Dzięki gestom myszy, jeden ruch nadgarstka odpowiadać może niemalże dowolnej czynności w przeglądarce. Skróty klawiaturowe umożliwiają to samo poprzez użycie prostych kombinacji klawiszy.
-szybkie wybieranie: prosty dostęp do Twoich ulubionych stron i zakładek z poziomu dowolnej pustej karty. Korzystaj z grup i folderów, by móc odwiedzać w ten sposób jeszcze więcej stron!
-lepsze zakładki: uzyskaj dostęp do swoich zakładek z poziomu panelu zakładek, menedżera zakładek, paska zakładek i oczywiście funkcji szybkiego wybierania.
-panele www: przeglądaj strony w pasku bocznym Vivaldi. Idealny sposób na czytanie wpisów na Twitterze lub Facebooku bądź czatowanie obok głównego okna przeglądania. Mawiamy, że to najlepsza namiastka przycisku „szef idzie”.
-personalizacja: to Vivaldi przystosowuje się do Ciebie, a nie na odwrót. Bazując na opiniach milionów użytkowników, postaraliśmy się, by Vivaldi było przeglądarką o największych możliwościach personalizacji. W sumie istnieje ponad milion różnych sposobów na jej idealne dopasowanie do potrzeb usera.

To oczywiście nie wszystko. Do odkrycia jest jeszcze mnóstwo innych opcji, które pomogą korzystać z sieci w produktywny i wydajny sposób. Vivaldi obsługuje oprócz tego rozszerzenia dla przeglądarki Chrome – może nie będą Ci one potrzebne, biorąc pod uwagę liczbę funkcji dostępnych w standardzie.
Przeglądarka Vivaldi stworzona została nie tylko z myślą o korzystaniu z sieci, ale też z użyciem jej zasobów. Interfejs użytkownika korzysta z biblioteki React oraz języka JavaScript, jak również technologii Node.js. Sercem przeglądarki jest Chromium, co zapewnia szybkie i dokładne wyświetlanie stron.

Info
O wszelkich nowościach i zmianach w poszczególnych wydaniach przeczytacie poniżej w oknie „Co nowego w wersji:”, w języku polskim.

„Wyruszyliśmy z misją przywrócenia przeglądarkom internetowym dawnej potęgi – mówi Jon von Tetzchner, prezes Vivaldi. Vivaldi 1.0 to zarówno powrót do przeszłości, jak i spojrzenie w przyszłość. To „nowoczesna klasyka”, zaprojektowana, by pomóc użytkownikom jak najlepiej wykorzystać czas spędzony z przeglądarką. Miliony osób zgodnie twierdzą, że chcą lepszej przeglądarki: takiej, w której kontrola należy do nich – kontynuuje von Tetzchner. Wszystko, co tworzymy, służy użytkownikowi. Nie mamy inwestorów dyktujących nam, jak się rozwijać. Nie mamy strategii wyjścia i nigdzie się nie wybieramy. Chcemy jedynie dać ludziom przeglądarkę, z której będą z dumą korzystać, a którą my z dumą nazywamy Vivaldi”. /Vivaldi Technologies/

Historia przeglądarki według Jona von Tetzchnera:
Pomoc
Polskie forum na stronie internetowej przeglądarki – LINK
Działa w systemach: Windows 7,8,10 /32 i 64-bit/ i XP,Vista /32-bit/
Licencja: bezpłatny (freeware)

Na stronie producenta są do pobrania wersje na systemy Linux i Mac OS X.
Pobierz /32-bit/ ( 35 MB / ~180 MB )  Pobierz /64-bit /
Info
Wersja portable: po uruchomieniu instalatora w pierwszym oknie klikamy „Advanced”, w następnym oknie z „Innstallation type” wybieramy „Install standalone”, a w „Destination folder” wskazujemy folder gdzie ma się znajdować program. Żeby zakończyć proces klikamy „Accept and Install”.
Pobierz /32-bit Windows XP,Vista/ v. 1.0.435.46 – ostatnia wersja dla systemu Windows XP/Vista – wsparcie zakończone. Pobierz ( 0,6 MB –  .paf  online – PAppz) – /32 i 64-bit/  – w pierwszym oknie instalatora online wpisujemy numer wersji np. 1.14.1077.50, a dla Windows XP/Vista 1.0.435.46
Info
vivaldi_snapshot_icon256Vivaldi Browser snapshot – przeglądarka aktualizowana jest raz w tygodniu, w formie „snapshotów” (migawek).

Adobe Flash Player Plugin – Pepper Flash Player

Języki / Languages:
Co nowego w wersji:
Co nowego w wersji 1.10:

Vivaldi_1.7_info_prasowa pol /.docx/

Vivaldi_ 1.6_info prasowa_pol /.docx/

vivaldi_1-5_informacja_prasowa_pol /.docx/

vivaldi_1-4_informacja_prasowa_pol /.docx/

Co nowego w wersji 1.3:
Zrzuty ekrany / Screenshots
http://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/07/Vivaldi_icon256_new.pnghttp://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/07/Vivaldi_icon256_new-150x150.pngzbymalPAFPrzeglądarki www64-bit,Przeglądarki www,Vivaldi,Vivaldi portable
Vivaldi to nowa przeglądarka od zespołu kierowanego przez Jona von Tetzchnera, współzałożyciela i byłego prezesa Opera Software. Oto przegląd niektórych opcji, które sprawiają, że Vivaldi jest najpotężniejszym sieciowym narzędziem dla wymagających użytkowników. Oto one: -grupowanie kart: wydaje Ci się czasem, że masz za dużo otwartych kart? Vivaldi ma na to odpowiedź: grupowanie....