Freeplane jest to bezpłatny program do tworzenia map myśli (diagramy połączeń między ideami). Napisany jest w Javie i obsługiwany jest przez systemy na Windows, Mac OS X i Linux. Interfejs aplikacji zawiera intuicyjny układ, w którym można wstawić wiele elementów do map myśli, na przykład takich, jak pytanie lub wykrzyknik, gwiazdki (np. dla ocen), żarówki (np. dla pomysłów), znaki informacyjne, numery, flagi, buźki i inne. Umożliwia zapisywania naszych pomysłów w formie wielorakich schematów. Jest również możliwe utworzenie nowej mapy myśli od podstaw przy użyciu szablonu. Freeplane obsługuje wiele kart, dzięki czemu można pracować nad wieloma projektami jednocześnie.
Oprócz budowy map i edycji węzłów (z obsługą HTML) można zmienić kolor tła mapy, zastosować styl, dodać hiperłącza i obrazy, zabezpieczyć hasłem mapy myśli, jak również eksportować do takich formatów, jak HTML, JPEG, XML, XLS, TXT lub innych.
W 2007 roku program stał się rozwidleniem projektu FreeMind i utrzymuje częściową kompatybilność formatu plików z FreeMind, ale dodaje także funkcje i znaczniki nieobsługiwane przez FreeMind, które są ignorowane przy załadunku.

Aby program działał poprawnie wymaga zainstalowanych w systemie bibliotek Java Runtime Enviroment w wersji 1.5 lub wyższej.
Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (GNU GPL)
Pobierz /.paf.exe/ (26 MB / 33 MB) Słowniki / Dictionaries
Wersja instalacyjna: pobierz /.exe/

Języki / Languages: Dutch, English, Estonian, French, German, Indonesian, Italian, Japanese, Polish, Romanian, Spanish, Vietnamese + ?

https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/01/Freeplane_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/01/Freeplane_icon256-150x150.pngzbymalInne Biuro-DomPAFFreeMind,Freeplane,Freeplane portable,Mapy myśli
Freeplane jest to bezpłatny program do tworzenia map myśli (diagramy połączeń między ideami). Napisany jest w Javie i obsługiwany jest przez systemy na Windows, Mac OS X i Linux. Interfejs aplikacji zawiera intuicyjny układ, w którym można wstawić wiele elementów do map myśli, na przykład takich, jak pytanie lub...