Szyszka 3.0.0 portable

Szyszka

Szyszka to prosty, ale zarazem potężny i szybki program do zmiany nazw plików i niezwykle przyjazny dla użytkownika. Autorem aplikacji jest Rafał Mikrut, który jest również autorem programu Czkawka służącego do czyszczenia systemu operacyjnego z niepotrzebnych danych.

Główną zaletą aplikacji Szyszka jest zdecydowanie wiele reguł, które można dowolnie łączyć. Jest zaprojektowana do obsługi dużych obciążeń (setki i tysiące rekordów).
Jednym z najlepszych aspektów programu jest to, że pozwala tworzyć własne niestandardowe reguły, które możemy edytować i zmieniać kolejność tych reguł według własnego uznania. Tak samo można zmienić kolejność plików za pomocą dedykowanych przycisków „One Up” i „One Down” ( w górę lub w dół) znajdujących się zarówno w górnej, jak i dolnej części interfejsu użytkownika.

Sposób pracy jest bardzo podobny do pracy innych aplikacji: ładujesz foldery lub pliki, wybierasz jedną z domyślnych reguł z dedykowanego menu (lub samodzielnie tworzysz niestandardowe) i klikasz „Zmień nazwę”.

Cechy programu Szyszka:
 • Bardzo dobra wydajność
 • Dostępny dla systemów Linux, Mac i Windows
 • Graficzny interfejs użytkownika (GUI) stworzony z GTK 4 (biblioteka służąca do tworzenia interfejsu graficznego do programów komputerowych).
 • Wiele zasad, które można dowolnie łączyć:
  -zastąp tekst
  -przytnij tekst
  -dodaj tekst
  -dodaj liczby
  -usuń tekst
  -zmień litery na wielkie/małe
  -niestandardowe reguły
 • Zapisz reguły, aby móc z nich później skorzystać
 • Możliwość edycji, zmiany kolejności reguł i wyników
 • Obsługuje nawet setki tysięcy rekordów.

Działa w systemach: Windows 10/11
Licencja: bezpłatny (MIT License)

Wydany plik zip zawiera wszystkie zależności, więc działa od razu po rozpakowaniu w systemie Windows 10+.

Languages: Arabic, Chinese (Simplified), Czech, English, French, German, Italian, Japanese, Polish, Portuguese, Russian, Spanish, Swedish, Ukrainian.

You may also like...