UMPlayer (Universal Multimedia Player) to darmowy i prosty w obsłudze, jak również jeden z najbardziej zaawansowanych programów do odtwarzania plików filmowych i muzycznych, na zasadach Open Source. Posiada ponad 270 wbudowanych kodeków audio i wideo, co umożliwia mu obsługę prawie wszystkich formatów multimedialnych, w tym AAC, AC3, ASF, AVI, DIVX, FLV, H.263, Matroska, MOV, MP3, MP4, MPEG, OGG, QT, RealMedia , VOB, Vorbis, WAV, WMA, WMV, XviD i wiele innych.

UMPlayer został wyposażony w wiele zaawansowanych funkcji. Między innymi: , wbudowaną wyszukiwarkę napisów oraz możliwość ich synchronizacji, wykonywanie zrzutów ekranowych, zmianę proporcji obrazu, obracanie obrazu czy obsługę skórek. Posiada wsparcie dla najpopularniejszych kart telewizyjnych i radiowych oraz narzędzie służące do nagrywania. Wyszukuje i pobiera filmy z YouTube i SHOUTcasty, bez konieczności używania przeglądarki internetowej. Potrafi odtworzyć niekompletne lub uszkodzone pliki. Pozwala na odtwarzanie materiału video bezpośrednio z sieci (streaming) i odtwarza DVD bezpośrednio z dysku. Mimo wielu funkcji i wbudowanym kodekom program działa poprawnie i nie obciąża systemu.

Działa w systemach: Windows 98,Me,NT,2000,XP,2003,Vista,2008,7
Licencja: bezpłatny (GPL)
Pobierz (12,6 MB / 44,7 MB) v. 0.98.2
Wersja instalacyjna: pobierz v. 0.98 P4
Arabic, Basque, Bulgarian, Catalan,  Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Croatian, Czech, Dutch, English, Estonian, Finnish, French, Galician, Georgian, German, Greek, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Kurdish, Macedonian, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Romanian, Rusian, Serbian, Slovak, Slovenian, Spanish, Swedish, Turkish, Ukrainian, Vietnamese.
Zrzuty ekrany / Screenshots
UMPlayer_1UMPlayer_2UMPlayer_3UMPlayer_4UMPlayer_5UMPlayer_6
https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2013/02/UMPlayer_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2013/02/UMPlayer_icon256-150x150.pngzbymalOdtwarzacze audio-videoAAC,AC3,ASF,Audio-Video,AVI,DIVX,FLV,H.263,Internet,Matroska,MOV,MP3,MP4,MPEG,Nagrywanie CD-DVD,Odtwarzacze,OGG,QT,RealMedia,UMPlayer,UMPlayer portable,VOB,Vorbis,WAV,WMA,WMV,XVID,Youtube
UMPlayer (Universal Multimedia Player) to darmowy i prosty w obsłudze, jak również jeden z najbardziej zaawansowanych programów do odtwarzania plików filmowych i muzycznych, na zasadach Open Source. Posiada ponad 270 wbudowanych kodeków audio i wideo, co umożliwia mu obsługę prawie wszystkich formatów multimedialnych, w tym AAC, AC3, ASF, AVI,...