fullrecall_icon256FullRecall jest programem, który pomaga efektywnie zapamiętywać informacje i utrzymać je w pamięci długoterminowej. Program używa sztucznej sieci neuronowej, która dopasowuje się do krzywej zapominania użytkownika aby wyznaczać powtórki na dni, w których dany materiał jest bliski zapomnienia. Program pomaga uzyskać maksimum efektów przy minimum czasu poświęconego na naukę.

Program używa także aktywnych powtórek – aktywna powtórka ma miejsce gdy osoba ucząca się sama przypomina sobie informacje (na zadane pytanie) wzmacniając, dzięki temu, ślad pamięciowy. Dzięki opcji „wskazówka” aktywne powtórki wspierane są, w pewnym stopniu, nawet gdy osoba nie pamięta odpowiedzi. Program umożliwia także stopniowe odkrywanie odpowiedzi poprzez wpisywanie jej z klawiatury, co daje natychmiastową informacje zwrotną czy przypomnienie jest właściwe i pomaga aktywować pamięć motoryczną.

FullRecall przechowuje wiedzę w formie par: pytanie-i-odpowiedź. Program zadaje osobie uczącej się pytania (uprzednio wprowadzone wraz z odpowiedziami), a osoba próbuje sobie przypomnieć odpowiedź. Przy każdym pytaniu, po chwili zastanowienia, wciska przycisk „pokaż mi odpowiedź” („OK”) i wybiera ocenę – jak dobrze pamiętała prawidłową odpowiedź. Ta ocena daje programowi informację zwrotną.

Aplikacja przechowuje również inne dane – po otrzymaniu aktualnej oceny jest w stanie wyznaczyć następny, przewidywany optymalny termin powtórki danej jednostki wiedzy (tj. pytania-i-odpowiedzi): tj. taki, w którym osoba ucząca się będzie blisko zapomnienia danego elementu, ale jeszcze go nie zapomni. Z FullRecall można zapamiętywać materiał szybko, bez martwienia się o powtórki tego co już zapamiętaliśmy – program zapewnia, że nawet jeśli coś zapomnimy – wkrótce zostanie nam przypomniana dana informacja.

Wybrane możliwości wersji PC:

 • wyznaczanie powtórek odbywa się przez sieć neuronową, która dostosowuje się do użytkownika
 • wsparcie dla Unicode, obrazków, dźwięków, formatu XML, IME (wprowadzanie znaków azjatyckich)
 • formatowanie tekstu (pogrubienie, podkreślenie, przekreślenie)
 • możliwość obsługi programu z klawiatury
 • wersje na różne systemy operacyjne (Windows, Linux, Mac OS X, Maemo, oraz wersje mniej rozbudowane: Android, PocketPC, online)
 • automatyczne kopie zapasowe
 • statystyki
 • tryb przechwytywania schowka umożliwiający szybkie tworzenie baz nauki z minimalną interakcją z programem
 • automatyczne ostrzeżenia o trudnych jednostkach
 • możliwość wyszukiwania elementów korzystając z wyrażeń regularnych oraz szukania „rozmytego”
 • możliwość pracy bez instalacji, również z pamięci USB
 • program używa mało zasobów i działa szybko.

Adrecall – dodatek do programu FullRecall

Info:

fullrecall_logo

Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (freeware)
Pobierz /.exe bez instalatora/ (604 KB) Program nie sprawdzony pod kątem zostawiania śladów w systemie.

Wersja instalacyjna: pobierz /.exe/
Języki / Languages:
Zrzuty ekrany / Screenshots
fullrecall_1 fullrecall_2 fullrecall_3 fullrecall_4 fullrecall_5 fullrecall_6
http://portable.info.pl/wp-content/uploads/2016/11/FullRecall_icon256.pnghttp://portable.info.pl/wp-content/uploads/2016/11/FullRecall_icon256-150x150.pngzbymalEdukacjaAdrecall,ćwiczenie pamięci,Edukacja,FullRecall,FullRecall portable,Nauka,sztuczna sić neuronowa,zapiętywanie informacji
FullRecall jest programem, który pomaga efektywnie zapamiętywać informacje i utrzymać je w pamięci długoterminowej. Program używa sztucznej sieci neuronowej, która dopasowuje się do krzywej zapominania użytkownika aby wyznaczać powtórki na dni, w których dany materiał jest bliski zapomnienia. Program pomaga uzyskać maksimum efektów przy minimum czasu poświęconego na naukę. Program...