RJ TextEd, to edytor tekstu Unicode, który posiada możliwość przygotowywania stron internetowych (PHP, ASP, JavaScript, HTML i CSS). Funkcjonalność wykracza poza pliki tekstowe i zawiera wsparcie dla edycji CSS/HTML z wbudowanym podglądem. Aplikacja daje użytkownikom możliwość pracy z wieloma dokumentami jednocześnie i używania różnych narzędzi do edycji, a mianowicie Wytnij, Kopiuj, Wklej lub Usuń. 

Funkcje programu RJ TextEd: podkreślanie błędów, zwijanie tekstu, obsługę kolumn, kolorowanie i podświetlanie składni, konwersja tekstu pomiędzy różnymi formatami, autouzupełnianie, walidacja kodu HTML, kreatory i wiele innych. Aplikacja ma również wbudowanego klienta FTP.

Info
Z poziomu programu można pobrać polski słownik: klikamy Środowisko > Dodatki… > Słowniki > Pobierz. W otworzonym oknie zaznaczamy pl_PL i klikamy Pobierz.

Aby uruchomić program po rozpakowaniu otwieramy folder z programem i klikamy Run – TextEd (Win32).bat lub Run – TextEd (Win64).bat, w zależności jaki mamy system.

Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10 /32 i 64-bit/
Licencja: bezpłatny (freeware)

Pobierz (117 MB / 389 MB) ; w paczce wersja 32 i 64-bit – v. 12.50

Jeśli pojawią się aktualizacje postępujemy w następujący sposób: po rozpakowaniu z folderu „rj-update” kopiujemy wszystkie foldery z folderu „RJ TextEd Update”, jakie się tam znajdują i wklejamy w programie do folderu „RJ TextEd” (zamiana z istniejącymi tam).

Aktualizacje  / Update files:

v. 12.51: portable: pobierz /.7z/ ; installer /.exe/

Wersja instalacyjna: pobierz /32-bit/ ; pobierz /64-bit/ ; pobierz /32 + 64-bit/

Zmiany w wersji: link

Języki / Languages:
Zrzuty ekrany / Screenshots
http://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/06/RJ_TextEd_icon256.jpghttp://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/06/RJ_TextEd_icon256-150x150.jpgzbymalEdytory tekstoweTworzenie stron internetowych64-bit,Edytory tekstowe,FTP,HTML,RJ TextEd,Strony www,Unicode
RJ TextEd, to edytor tekstu Unicode, który posiada możliwość przygotowywania stron internetowych (PHP, ASP, JavaScript, HTML i CSS). Funkcjonalność wykracza poza pliki tekstowe i zawiera wsparcie dla edycji CSS/HTML z wbudowanym podglądem. Aplikacja daje użytkownikom możliwość pracy z wieloma dokumentami jednocześnie i używania różnych narzędzi do edycji, a mianowicie...