Unstoppable Copier 5.2 portable

Unstoppable Copier to niewielki program odzyskujący dane z dysków komputera, dyskietek, płyt CD i DVD. Radzi sobie z takimi problemami jak złe sektory, zarysowania lub po prostu błędy podczas odczytu.

Zaletą programu jest to, że jeśli napotka jakiś błąd nie przerywa odzyskiwania pliku, pobiera kawałki i umieszcza je razem, przez co odzyskamy chociaż część danych.

Dzięki trybowi wsadowemu program z powodzeniem może być używany do wykonywania kopii bezpieczeństwa.

Zasady działania Unstoppable Copier:

Po uruchomieniu programu należy wskazać partycję, z której użytkownik chce skopiować dane oraz miejsce, do którego zostaną przeniesione pliki i katalogi. Jeśli użytkownikowi nie zależy na strukturze folderów, można odznaczyć opcję Include Sub Folders. Druga opcja Resume Partial Files jest odpowiedzialna za ponowną próbę odczytu informacji, których nie udało się odzyskać za pierwszym podejściem. Bardzo istotna jest zakładka Settings umożliwiająca konfigurację ustawień programu. Można tam ustawić dokładność pracy, co przekłada się na czas, jakiego będziemy potrzebować na całą operację. Unstoppable Copier generuje również Log, w którym zapisane są wszystkie zdarzenia występujące podczas kopiowania. Przy próbie przeniesienia uszkodzonego pliku typowym menedżerem otrzymamy komunikat o błędzie, a sama operacja zostanie przerwana. Program najpierw próbuje go wielokrotnie czytać. Jeśli to nie daje pozytywnego rezultatu, przechodzi do kopiowania kolejnych. Po zakończeniu skanowania wraca do danych, których nie udało się odzyskać, a nieczytelne informacje zastępuje zerami. Ostatecznie fragment pliku zapisanego np. na płycie CD, który został nieodwracalnie uszkodzony może nadal być odtwarzany.

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10
Licencja: bezpłatny (freeware)

Przy pobieraniu na stronie programu wybieramy system, wersję portable (Stand Alone Version) i klikamy na „Download”. Tak samo postępujemy z wersjami instalacyjnymi.

Languages: Afrikaans, Albanian, Arabic, Azerbaijani, Brazilian Portuguese, Bosnian, Bulgarian, Catalan, Chinese, Croatian, Czech, Danish, Dutch, English, Estonian, French, German, Greek, Hebrew, Hungarian, Indonesian, Italian, Japanese, Korean, Norwegian, Polish, Portuguese, Romanian, Russian, Serbian, Slovak, Spanish, Swedish, Turkish, Ukrainian, Vietnamese.

You may also like...