WhoIsConnectedSniffer to lekka i wydajna aplikacja, której głównym celem jest monitorowanie sieci w celu wykrycia adresów IP i adresów MAC komputerów i podłączonych do niej urządzeń. Nasłuchuje pakietów sieciowych na karcie sieciowej za pomocą sterownika przechwytywania (monitor sieciowy WinpCap lub MS). Program używa różnych protokołów do wykrywania komputerów podłączonych do sieci, w tym ARP, UDP, DHCP, mDNS i przeglądarka internetowa.
Dla każdego wykrytego komputera lub urządzenia wyświetlane są następujące informacje: (niektóre pola mogą być puste, jeśli informacji nie można znaleźć w pakietach) adres IP, adres MAC, nazwa urządzenia/komputera, opis, system operacyjny, adres IPv6.

Po zebraniu informacji o podłączonych komputerach/urządzeniach można łatwo wyeksportować listę do pliku rozdzielanego tabulatorami, pliku z przecinkami, xml lub html.

Wymagania systemowe i ograniczenia
Dowolna wersja systemu Windows, począwszy od systemu Windows 2000, aż do systemu Windows 10. Obsługiwane są zarówno systemy 32-bitowe, jak i 64-bitowe. Korzystając z sterownika Microsoft Network Monitor w systemie 64-bitowym, należy użyć 64-bitowej wersji WhoIsConnectedSniffer.
Należy zainstalować jeden z następujących sterowników przechwytywania:
sterownik przechwytywania WinPcap
sterownik monitora sieci
Narzędzie to nie może wykryć urządzenia lub komputera, jeśli nie wysyła żadnego pakietu odebranego przez komputer, na którym uruchomiono to narzędzie i nie może wykryć komputerów z innych podsieci.

Z wyjątkiem sterownika przechwytywania, WhoIsConnectedSniffer nie wymaga żadnego procesu instalacji ani dodatkowych plików DLL. Aby rozpocząć korzystanie z niego, po prostu uruchom plik wykonywalny – WhoIsConnectedSniffer.exe
Po uruchomieniu aplikacji po raz pierwszy należy wybrać odpowiedni sterownik przechwytywania i kartę sieciową, której chcesz użyć.
Trzeba poczekać od kilku sekund do kilku minut, aż pierwsze komputery/urządzenia pojawią się w głównym oknie programu WhoIsConnectedSniffer.

Protokoły obsługiwane przez WhoIsConnectedSniffer:
ARP: słucha tego protokołu, aby uzyskać adres IP i adres MAC komputerów i urządzeń.
UDP: Gdy komputer nadaje pakiet UDP wszystkim innym komputerom, program wyodrębnia z niego adres IP i adres MAC.
DHCP: gdy komputer łączy się z siecią, zwykle wysyła żądanie DHCP. Program używa tego żądania, aby uzyskać nazwę hosta i adres IP komputera.
mDNS: ten protokół jest używany w systemach Linux i Mac OS. Program używa go do uzyskania nazwy hosta i adresu IP komputera, a także systemu operacyjnego (w systemie Linux)
PRZEGLĄDARKA INTERNETOWA: ten protokół jest używany głównie przez system Windows, ale niektóre systemy Linux również obsługują ten protokół. Program używa go do uzyskania nazwy komputera, tekstu opisu komputera i systemu operacyjnego.

Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10 /32 i 64-bit/
Licencja: bezpłatny (freeware)
Pobierz /.zip 64-bit/ (336 KB / 848 KB) Pobierz /.zip 32-bit/ Spolszczenie /Polish lang/ Inne języki / Other languages

Brak wersji instalacyjnej.

Języki / Languages: Brazilian Portuguese, Chinese (Traditional), Dutch, English, French, German, Greek, Japanese, Polish, Romanian, Russian. Slovak, Spanish.

https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2018/09/WhoIsConnectedSniffer_icon_NirSoft.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2018/09/WhoIsConnectedSniffer_icon_NirSoft-150x150.pngzbymalInternetoweARP,DHCP,mDNS,monitorowanie sieci,UDP,WhoIsConnectedSniffer,WhoIsConnectedSniffer portable
WhoIsConnectedSniffer to lekka i wydajna aplikacja, której głównym celem jest monitorowanie sieci w celu wykrycia adresów IP i adresów MAC komputerów i podłączonych do niej urządzeń. Nasłuchuje pakietów sieciowych na karcie sieciowej za pomocą sterownika przechwytywania (monitor sieciowy WinpCap lub MS). Program używa różnych protokołów do wykrywania komputerów podłączonych...