FreeMind to bezpłatny, wieloplatformowy program do tworzenia mind map, czyli jest to dosłownie mapowanie myśli, szczególny rodzaj notowania, mający według jego twórców zwiększać efektywność pracy i zapamiętywania oraz aktywować intuicję dzięki wykorzystaniu synergicznej współpracy obu półkul mózgowych. Metoda została opracowana przez dwóch brytyjskich naukowców: Tony’ego i Barry’ego Buzana.
Podobnie jak w przypadku innych pakietów tego typu oprogramowania FreeMind pozwala użytkownikowi zmieniać hierarchiczny zbiór pomysłów wokół centralnego pojęcia. Został napisany w Javie i jest przenośny, co mu pozwala zachować ten sam interfejs użytkownika na wielu platformach.
Program używany jest również w innych projektach, jako edytor treści czy moduł prezentacji. Spełnia najważniejsze założenia edytora map myśli: udostępnia szybkie notowanie, linkowanie treści spoza mapy, formatowanie tekstu oraz wszystkie tworzone węzły i połączenia można oznaczać dodatkowymi elementami graficznymi, np ikonami. Zapisuje dane do formatu XML, a ma możliwość eksportu do formatów graficznych (PNG, JPG, SVG), plików PDF oraz eksport do strony HTML – statycznej lub dynamicznej.
Celem mind mappingu jest podniesienie efektywności pracy, a proces nauki i zapamiętywania uczynienie prostszym, szybszym i przyjemniejszym. Sprzyja myśleniu twórczemu, wielokierunkowemu, a nie nudnemu i odtwórczemu. Aczkolwiek twórcy metody nie przedstawili żadnych badań potwierdzających te tezy.
Rozwidleniem projektu FreeMind jest program Freeplane.

Uwaga
Program do działania wymaga w systemie Java Runtime Environment 1.6 lub nowszej.
Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (GNU GPLv2)
Pobierz /32 i 64-bit/ (35,8 MB / 39,7 MB)
Wersja instalacyjna: pobierz
Języki / Languages:
Zrzuty ekranu / Screenshots
http://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/01/FreeMind_icon256.pnghttp://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/01/FreeMind_icon256-150x150.pngzbymalInne Biuro-DomFreeMind,FreeMind portable,Mapy myśli,mind map
FreeMind to bezpłatny, wieloplatformowy program do tworzenia mind map, czyli jest to dosłownie mapowanie myśli, szczególny rodzaj notowania, mający według jego twórców zwiększać efektywność pracy i zapamiętywania oraz aktywować intuicję dzięki wykorzystaniu synergicznej współpracy obu półkul mózgowych. Metoda została opracowana przez dwóch brytyjskich naukowców: Tony'ego i Barry'ego Buzana. Podobnie jak...