Hellcore_Mailer_icon256„Hellcore Mailer to polski program pocztowy i czytnik grup dyskusyjnych zaprojektowany z myślą o prostocie obsługi, najwyższej wydajności i rozbudowanej, ale nie przytłaczającej funkcjonalności. Program był pisany zarówno z myślą o „totalnych laikach” jak i profesjonalistach – intuicyjna obsługa oraz rozbudowana pomoc ekranowa sprawiają, że każda osoba posiadająca podstawową wiedzę o systemie Windows będzie w stanie docenić potęgę aplikacji już podczas pierwszych chwil jej używania. Wysoka wydajność programu pozwala pracować bez obaw w najbardziej ekstremalnych warunkach, bez kosztownych zmian w konfiguracji komputera – jeśli Twój komputer jest w stanie „podnieść” system Windows 95, Hellcore Mailer będzie na nim działał bez problemów.

Rozbudowana funkcjonalność programu Hellcore Mailer pozwala Ci wykonać więcej w krótszym czasie, dodatkowo oszczędzając Twój cenny czas i nerwy. I to wszystko za darmo, nawet do zastosowań komercyjnych – bez wszelkiego spyware, reklam, działań podejmowanych bez Twojej wiedzy oraz naruszania podstawowych zasad zachowania prywatności.” Tak przedstawia swój program Piotr Dałek.

Cechy programu:

 • Made in Poland! 🙂
 • Był, jest, i będzie DARMOWY – w tym do zastosowań komercyjnych i BEZ REKLAM!
 • Jest prawdopodobnie najmniejszym objętościowo tak rozbudowanym programem pocztowym i czytnikiem grup dyskusyjnych jednocześnie – nie zużywa dziesiątek megabajtów i jest na tyle mały, że zmieści się nawet na dyskietce. Dzięki szybkim algorytmom i wysokiemu zoptymalizowaniu kodu (w tym wykorzystaniu zaawansowanych instrukcji MMX oraz SSE), program praktycznie nie ma wymagań sprzętowych. Specjalnie zaprojektowany format bazy redukuje wykorzystanie przestrzeni dyskowej przy jednoczesnym wyraźnym przyspieszeniu operacji na załącznikach, optymalizacja indeksów w czasie wczytywania redukuje użycie pamięci, kompresja folderów pozwala zaoszczędzić dodatkowe megabajty. Nie są wykorzystywane żadne dodatkowe biblioteki wspomagające takie jak GTK+ czy wxWigedts, dzięki czemu interfejs programu jest znacznie lżejszy – reaguje szybciej i zużywa wyraźnie mniej pamięci (nawet ponad dziewięć razy mniej niż najpopularniejszy open-source’owy program pocztowy). Potrafi również wykorzystać pipeline’ing (potok) by skrócić czas pobierania wiadomości z serwerów pocztowych i grup dyskusyjnych.
 • Program działa pod wszystkimi systemami operacyjnymi z rodziny Win32, czyli od Windows 95 włącznie począwszy, na Windows 7 (póki co) skończywszy.
 • Jest w pełni wielozadaniowy – można wysyłać listy, odbierać inne, przy okazji ściągać artykuły z grupy dyskusyjnej i odpowiadać na zaległe listy, w międzyczasie szukając wśród folderów zagubionej przesyłki. Bez utraty stabilności.
 • W pełni obsługuje grupy dyskusyjne (liczba grup – i serwerów – jest nieograniczona), w trybach offline (hurtowe wysyłanie i pobieranie wiadomości), oraz online (pobieranie nagłówków i archiwizowanie tylko ich, czytanie wiadomości bez pobierania wszystkich, obsługa poleceń XPAT, Cancel, Supersedes, obsługiwany jest też klucz Cancel-Lock). Obsługa polecenia XOVER pozwala czarnym listom i filtrom na likwidację niepożądanych wiadomości – zanim je w ogóle pobierzesz (działa podczas pobierania nagłówków, w trybach offline i online). Obsługuje również pliki .newsrc.
 • W pełni poprawnie obsługuje Unicode – bez względu na system operacyjny – przy tworzeniu wiadomości, przy ich czytaniu, w książce adresowej, prawidłowo sortuje obcojęzyczne ciągi znaków.
 • Program zawiera rozbudowany, wygodny edytor tekstowy, wyróżniający poziomy cytowania, a mimo to działający bardzo szybko nawet na kosmicznie długich (cztery megabajty i więcej) wiadomościach – udostępnia również sprawdzanie pisowni, jeżeli w systemie są zainstalowane odpowiednie słowniki (zgodne z Aspellem), i pozwala na wiele innych rzeczy, niespotykanych gdzie indziej (poprawianie źle zwiniętego tekstu, ujednolicanie znaków cytowania, zmianę wielkości liter, wygodne przechodzenie między poziomami cytatów, itp). Istnieje możliwość tworzenia wzorów (szablonów) wiadomości i stosowania w nich makr i złotych myśli (fortunek). Wbudowana jest długa lista makr.
 • Obsługuje filtry – filtruje i sortuje pocztę wychodzącą i przychodzącą oraz pobierane i wysyłane wiadomości usenetowe według różnych reguł (można nawet używać wyrażeń regularnych, operować na nagłówku i treści wiadomości i stosować zagnieżdżone reguły). Przyznaje wiadomościom (także pocztowym) punkty i automatycznie określa, które wiadomości są „Twoje”, ustawiając wątki z Twoimi wiadomościami na początku listy. Dodatkowo obsługa czarnych list pozwala na szybkie likwidowanie wiadomości od nielubianych nadawców.
 • HCM jest odporny na wirusy zaszyte w wiadomościach – nie otwiera automatycznie załączników i blokuje podejrzane pliki (także te z podwójnymi rozszerzeniami) już w momencie ich pobierania, aby wszelkie zagrożenia ginęły zanim znajdą się na Twoim twardym dysku. Wykrywa potencjalne niebezpieczne linki i ostrzega Cię przed nimi.
 • W pełni obsługuje binaria (załączniki) Base64, UUE, XXE, yEnc, BtoA, i Quoted-Printable. Potrafi też dzielić wiadomości na części – rozmiar każdej może określić użytkownik lub serwer (tylko pocztowy) – i składać części do jednej całości.
 • Szybka biblioteka graficzna obsługuje ogromną liczbę formatów plików, i dodatkowo rozpoznaje po zawartości – a nie rozszerzeniu – w jakim formacie są otwierane pliki – wyświetli prawidłowo np. plik .jpg, nawet, jeśli ma rozszerzenie .zip.
 • Jako jeden z niewielu programów, HCM zawiera bardzo szybką, a jednoczeście bardzo mocną funkcję szyfrowania folderów. W przeciwieństwie do innych rozwiązań, HCM nie wymusza szyfrowania wszystkich danych oraz pozwala na odszyfrowanie folderów na stałe w razie, gdyby zaszła taka potrzeba (to powinno być oczywiste, jednak w niektórych programach ta opcja występuje pod nazwą „przywróć z kopii sporządzonej przed zaszyfrowaniem”).
 • … I wiele innych.
Działa w systemach: Windows 95,98,2000,XP,Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (freeware)
Pobierz 0.9 (936 KB / 2,63 MB) Pobierz  (1,06 MB / 2,76 MB) – v. 0.6 Pobierz 0.6 – strona autora programu
Info
Jeżeli ktoś nie używał wcześniejszej wersji programu (tj. v. 0.6), to należy ją pobrać i wykonać zamianę, o której poniżej.

Wystarczy zamienić pierwotny plik (hcm.exe) w katalogu Hellcore Mailera na poniższą wersję – wszystko przy zamkniętym programie. Pełny wykaz zmian znajduje się w wykazie zmian. Proszę pamiętać, że są to okresowe (przeważnie dzienne bądź tygodniowe) zrzuty które nie muszą być stabilne.

Oryginalny instalator/program nie oferował i nie oferuje instalacji dodatkowego oprogramowania, takiego jak paski narzędziowe/wtyczki do przeglądarek, przeglądarki internetowe, narzędzia „optymalizujące”, itp.

Języki / Languages:
Zrzuty ekrany / Screenshots


http://portable.info.pl/wp-content/uploads/2010/11/Hellcore_Mailer_icon256.pnghttp://portable.info.pl/wp-content/uploads/2010/11/Hellcore_Mailer_icon256-150x150.pngzbymalCzytniki RSSPocztaHellcore Mailer,Hellcore Mailer portable,Internet,Internetowe,Poczta,RSS
'Hellcore Mailer to polski program pocztowy i czytnik grup dyskusyjnych zaprojektowany z myślą o prostocie obsługi, najwyższej wydajności i rozbudowanej, ale nie przytłaczającej funkcjonalności. Program był pisany zarówno z myślą o 'totalnych laikach' jak i profesjonalistach - intuicyjna obsługa oraz rozbudowana pomoc ekranowa sprawiają, że każda osoba posiadająca podstawową...