Odysee 2024 online

Odysee

Odysee zapewnia bezpłatną, zdecentralizowaną platformę typu open source działającą w protokole LBRY.
LBRY to protokół blockchain do udostępniania filmów i innych plików multimedialnych (obrazy, artykuły, pliki PDF, pliki audio), stosowany w kilku platformach wideo, w tym Odysee, która ma być zdecentralizowaną alternatywą dla YouTube przy wykorzystaniu technologii, które pobierają mniejszą ilość danych o użytkowniku i umożliwiają większą swobodę wypowiedzi. Ciesz się niezależnymi twórcami treści z różnych gatunków, w tym popkultury, nauki, gier, komentarzy, technologii i edukacji.

Protokół LBRY to zdecentralizowany protokół peer-to-peer oparty na technologii blockchain i BitTorrent. Jest zbudowany w taki sposób, że nikt nie jest w stanie całkowicie usunąć filmu z platformy. Różne platformy zbudowane na protokole LBRY mogą usunąć niektóre treści z ich algorytmu wyszukiwania, co jednak nie prowadzi do ich usunięcia z bazowego systemu blockchain.
Określanie Odysee, jako „opartego na blockchainie” to nie tylko slogany, cała zawartość platformy jest hostowana w sieci LBRY, z której następnie Odysee pobiera. Dla osób zainteresowanych blockchainem jest to naprawdę fajne. Dla tych, którzy nie wiedzą nic o łańcuchu bloków, jest to całkowicie w porządku, ponieważ Odysee nie wymaga żadnej wiedzy na temat łańcucha bloków.

Platforma stara się odzyskać ducha Internetu z pierwszej dekady XXI wieku. Zamiast faworyzować treści korporacyjne, takie jak wieczorne talk-show, telewizja sieciowa i wiadomości telewizyjne, to to miejsce jest dla wszystkich, w tym niezależnych twórców.

Cechy Odysee:
 • Odkrywaj dobre treści
  -Pożegnaj się z nudnymi twórcami korporacyjnymi i celebrytami, którzy zalali mainstreamowe media społecznościowe.
  -Odkrywaj nowe treści, które są dziwne, szalone, intensywne i zaskakująco edukacyjne w różnych kategoriach.
  -Śledź i wchodź w interakcję z nowymi i interesującymi twórcami, o których wcześniej nie słyszałeś.
 • Społeczność platformy jest wspaniała
  -Podziel się swoimi przemyśleniami ze wszystkimi poprzez komentarze.
  -Śledź i wspieraj twórców, których lubisz.
  -Podziel się ulubionymi filmami z szerszą społecznością.

Przesyłanie setek starych filmów na nową platformę może być zniechęcającym zadaniem. Na szczęście Odysee ma narzędzie do synchronizacji YouTube, które pozwala twórcom YouTube automatycznie odzwierciedlać wszystkie poprzednie i przyszłe treści na ich kanale w Odysee.

Zachęcamy twórców do rejestracji na stronie odysee.com w celu zsynchronizowania biblioteki ich istniejącego kanału. Obecnie aplikacja Odysee nie obsługuje rejestracji twórców.

Zobacz także platformę PeerTube.

Działa w systemach: wieloplatformowy
Dostęp do Internetu + rejestracja (opcjonalnie
Licencja: bezpłatny (MIT License)

Languages: Afrikaans, Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Croatian, Czech, Danish, English, Finnish, French, German, Hungarian, Indonesian, Italian, Javanese, Malay, Nederlands, Norwegian, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Russian, Serbian, Slovak, Spanish, Swedish, Tagalog, Thai, Turkish, Ukrainian, Vietnamese + 9.

Implementacja wielojęzykowa jest tworzona przez społeczność i może być niepełna w niektórych językach. Zmiana języka może mieć niezamierzone konsekwencje.

You may also like...