QTranslate_portable.info.pl_icon256QTranslate jest to bezpłatny tłumacz dla systemu operacyjnego Windows. W tym małym narzędziu wystarczy zaznaczyć tekst, który chcemy przetłumaczyć, a następnie nacisnąć klawisz skrótu (Ctrl + P), aby zobaczyć tłumaczenie w wyskakującym oknie lub dwukrotnie kliknąć klawisz Ctrl, aby zobaczyć tłumaczenie w oknie głównym. Program posiada również zdolność mówienia (synteza mowy) tekstu (Ctrl + E) i może wyszukać słownik w internecie (Win + Q). Ponadto, można otworzyć okno główne i wpisać tekst ręcznie.

Główne cechy programu QTranslate: tłumaczy tekst w dowolnej aplikacji, która umożliwia wybór tekstu (Google Chrome, Microsoft Word, Microsoft Outlook, Acrobat Reader, Skype, IE itp.), umożliwia natychmiastowe tłumaczeniem sprawdzanie pisowni i historię tłumaczeń (Ctrl+H). Posiada wirtualną klawiaturę i opcję wyszukiwania w słownikach.

Obecna wersja obsługuje następujące usługi tłumaczenia:

Info
Na stronie „Download” programu sa dostępne różne dodatkowe słowniki (około 380), które można dodać do programu. Przy dziale „XDXF dictionaries” klikamy na „Download dictionaries (308)” i rozwinie nam się lista wszystkich słowników.

Jak dodać do programu słowniki XDXF – XML Dictionary Exchange Format:
– pobieramy słownik i rozpakowujemy plik do folderu
– otwieramy aplikację , a następnie okno „Opcje” (można prawym przyciskiem na ikonę programu w zasobniku systemowym)
– w oknie „Opcje” wybieramy kartę „Serwisy”
– klikamy na przycisk ‚Dodaj słownik … ” i przechodzimy do folderu, w którym rozpakowany jest plik, następnie klikamy „Otwórz”
– wybierz plik .xdxf, a słownik będzie zindeksowany i dodany do listy „Słowniki”.

Wszystkie słowniki są dostępne na portalu SourceForge.net.

Info
QTranslate tłumaczy tekst za pomocą usługi online, więc potrzebne jest połączenie internetowe.

QTranslate_translare

Działa w systemach: Windows XP SP3,Vista,7,8,10 /32 i 64-bit/
Licencja: bezpłatny (freeware)

Pobierz (864 KB / 1,91 MB) Pobierz /.paf jooseng/
Wersja instalacyjna: pobierz /.exe/

Zmiany w wersji: link

Języki / Languages:
Zrzuty ekrany / Screenshots
http://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/04/QTranslate_portable.info_.pl_icon256.pnghttp://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/04/QTranslate_portable.info_.pl_icon256-150x150.pngzbymalEdukacjaPAF64-bit,Edukacja,Języki,Języki obce,QTranslate,Tłumaczenie
QTranslate jest to bezpłatny tłumacz dla systemu operacyjnego Windows. W tym małym narzędziu wystarczy zaznaczyć tekst, który chcemy przetłumaczyć, a następnie nacisnąć klawisz skrótu (Ctrl + P), aby zobaczyć tłumaczenie w wyskakującym oknie lub dwukrotnie kliknąć klawisz Ctrl, aby zobaczyć tłumaczenie w oknie głównym. Program posiada również zdolność mówienia...