Microsoft Editor 1.8.0 add-on

Microsoft Editor

Microsoft Editor (Redaktor Microsoft) łączy się z usługą online firmy Microsoft oferującą sugestie pisowni, gramatyki i stylu podczas pisania w większości witryn internetowych.
Redaktor firmy Microsoft to usługa wykorzystująca sztuczną inteligencję, która pomoże Ci pisać w wielu językach – niezależnie od tego, czy piszesz dokument programu Word, redagujesz wiadomość e-mail, czy publikujesz wpis w witrynie sieci Web, takiej jak LinkedIn lub Facebook.
Redaktor podkreśla wykryte problemy. Zaznacz podkreślony wyraz lub frazę, aby zaakceptować lub zignorować sugestię.
Microsoft Editor jest dostępny jako rozszerzenie przeglądarek Microsoft Edge i Chrome, jest także dodawany do aplikacji Word i Outlook. Wersja bezpłatna umożliwia pomoc z podstawowymi problemami gramatyki i pisowni. Oprócz tego, w przypadku aktywnej subskrypcji Microsoft 365, Microsoft Editor oferuje zaawansowane udoskonalenia gramatyczne i stylistyczne, zapewniające przejrzystość, zwięzłość, odpowiedni poziom formalności, trafne słownictwo i nie tylko.

UWAGA: Microsoft Editor wymaga posiadania konta Microsoft. Edytor łączy się z usługą online firmy Microsoft, która oferuje sugestie dotyczące pisowni, gramatyki i poprawiania tekstu w większości witryn internetowych. Nie wszystkie języki mają taki sam zestaw udoskonaleń.

Microsoft Editor oferuje:
 • Redaktor w programie Edge
  Redaktor jest wbudowany w przeglądarkę Microsoft Edge z zaawansowaną pomocą w pisaniu w różnych językach. Redaktor w programie Microsoft Edge oferuje ulepszone sprawdzanie pisowni, sprawdzanie gramatyki i podpowiadanie tekstu, ułatwiające bezpieczne pisanie w Internecie. W programie Microsoft Edge działa w polach tekstowych, w których sprawdzanie pisowni nie jest jeszcze obsługiwane przez witryny internetowe.
 • Pisownia i gramatyka
  Po wybraniu dodatku program Edge wysyła wpisany tekst do usługi firmy Microsoft w chmurze, która przetwarza tekst w celu wykrywania błędów pisowni i gramatyki. Wpisane dane tekstowe wysyłane w celu sprawdzania pisowni i gramatyki nie są przechowywane i są usuwane po przetworzeniu.
 • Podpowiadanie tekstu
  Gdy jest włączona funkcja podpowiadania tekstu (jest dostępne tylko w wybranych językach i regionach), wpisywane znaki i podpowiadanie tekstu są zapisywane w pamięci podręcznej przez maksymalnie 30 dni w celu poprawy jakości usług i wydajności.
 • Podstawowe sprawdzanie pisowni
  Jeśli wybierzesz opcję Podstawowe w obszarze Użyj pomocy w pisaniu w edge://settings/languages, przeglądarka Microsoft Edge będzie przeprowadzać tylko lokalne sprawdzanie pisowni na urządzeniu i żadne dane nie zostaną wysłane do chmury firmy Microsoft w celu skorzystania z usług sprawdzania pisowni.
  Dowiedz się więcej o tym, jak program Microsoft Writing Assistance korzysta z Twoich danych Oficjalny dokument dotyczący prywatności w programie Microsoft Edge.
 • Word dla sieci Web
  Redaktor jest dostępny w usłudze Word dla sieci internetowej. Aby korzystać ze sprawdzania pisowni i gramatyki, zaloguj się do konta Microsoft bez żadnych kosztów. Albo zaloguj się do konta Microsoft 365, aby korzystać z zaawansowanych funkcji, w tym statystyk na temat czytelności.
 • Outlook w sieci Web i Outlook.com
  Microsoft Editor jest dostępny w usłudze Outlook w sieci Web i Outlook.com, gdy logujesz się za pomocą konta usługi Microsoft 365. Jeśli nie jest od razu widoczny, sprawdź ponownie później. Może minąć kilka tygodni, zanim usługa będzie dostępna dla wszystkich kont.

Sprawdzanie gramatyki i pisowni przy użyciu rozszerzenia przeglądarki

Działa w systemach: wieloplatformowy
Dostęp do Internetu + konto Microsoft
Licencja: bezpłatny z ograniczeniami (freemium)

Forki (rozwidlenia, pochodne) przeglądarki Chromium, w których może być możliwość użycia rozszerzenia: SRWare Iron, Vivaldi, Brave, Blisk, Opera, Comodo Dragon, Iridium Browser, Ungoogled Avast Secure Browser, Colibri, Epic Privacy Browser, Thorium…

Languages: English, Polish + 80.

You may also like...