uTox (μTox) jest komunikatorem internetowym opartym na protokole Tox. Jest projektem wolnego oprogramowania, którego celem jest uwalnianie użytkowników od komunikatorów takich, jak na przykład Skype. Umożliwia wielokierunkową komunikację audio i wideo protokołu typu peer-to-peer („każdy z każdym”).
Celem projektu jest przede wszystkim zapewnienie bezpiecznej i łatwo dostępnej komunikacji dla każdego użytkownika Internetu bez względu na umiejętności. Nie musisz się rejestrować, wystarczy go otworzyć i zacząć dodawać znajomych lub podać swój identyfikator tożsamości, aby mogli go dodać. Identyfikator Toxa znajduje na karcie ustawień.
Program zapewni na bezpieczeństwo w sieci i nie będziemy się martwić, że ktoś nas podgląda lub podsłuchuje.

Najprawdopodobniej bardziej popularnym komunikatorem opartym na protokole Tox jest qTox, który jest na stronie Portable info PL.

Info
Zmiana języka interfejsu: po otwarciu programu w zakładce “Profile” na dole jest okienko “Languages” i tam ustawiamy język, który nas interesuje.
Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (MIT License)
Pobierz /32-bit/ (14 MB / 49 MB) Pobierz /64-bit/ Pobierz dla Windows XP

Języki / Languages: Bulgarian, Chinese, Czech, Danish, Dutch, English, Esperanto, French, German, Hindi, Hrvatski, Hungarian, Italian, Lithuanian, Norwegian, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Romanian, Russian, Spanish, Swedish, Turkish, Ukrainian.

https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/04/uTox_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/04/uTox_icon256-150x150.pngzbymalKomunikatorykomunikator internetowy,qTox,Tox,uTox,uTox portable,μTox
uTox (μTox) jest komunikatorem internetowym opartym na protokole Tox. Jest projektem wolnego oprogramowania, którego celem jest uwalnianie użytkowników od komunikatorów takich, jak na przykład Skype. Umożliwia wielokierunkową komunikację audio i wideo protokołu typu peer-to-peer („każdy z każdym”). Celem projektu jest przede wszystkim zapewnienie bezpiecznej i łatwo dostępnej komunikacji dla każdego...