Audacity, to  wielościeżkowy edytor plików dźwiękowych, jeden z najlepszych w tej kategorii. Jest darmowym oprogramowaniem, rozwijanym przez grupę wolontariuszy i jest rozpowszechniany na licencji GNU GPL.
Jest to zaawansowane narzędzie, z którym można osiągnąć wiele rzeczy, ale trzeba spędzić trochę czasu z instrukcjami, chyba że jesteście inżynierami dźwięku.
Aplikacja ta zawiera bardzo dużo funkcji, między innymi, takie jak:
– nagrywanie (z mikrofonu lub miksera)
– import/eksport WAV, AIFF, AU, FLAC, MP3 (przez koder LAME), Ogg Vorbis
– zaawansowana edycja (wycięcie, kopiowanie, wklejanie, usuwanie poleceń bez ograniczeń „Cofnij” i „Do przodu”, mieszanie wielozadaniowe)
– efekty cyfrowe (zmiana wysokości tonu, usuwanie szumów tła, zmiana częstotliwości, usuwanie wokali, tworzenie podkładów głosowych dla podcastów itp.) i wtyczek (obsługa LADSPA, Nyquist, VST Audio Unit, w tym wtyczek do analizy VAMP) .

Program może nagrywać dźwięk na żywo za pośrednictwem mikrofonu lub miksera lub digitalizować nagrania z innych mediów. Z niektórymi kartami dźwiękowymi i ostatnimi wersjami systemu Windows Audacity może także przechwytywać strumieniowe przesyłanie dźwięku.
Pełną listę funkcji możliwości można znaleźć na oficjalnej stronie programu.

Inne rzeczy, które oferuje nam to narzędzie:
– umożliwi zachować stare nagrania, przenosząc je z wielu źródeł (płyty winylowe, taśmy kasetowe, taśmy szpulowe, kasety wideo, przenośne odtwarzacze MP3, cyfrowe dyktafony…)
– tworzy podcasty, do czego potrzebny jest tylko mikrofon i zestaw słuchawkowy
– stworzy dzwonek dla telefonu komórkowego.

Program oferuje możliwość korzystania z wtyczek, np. VST i LADSPA.

Uwaga
Autorzy programu ostrzegają, że wersje beta programu są wersjami rozwojowymi i zawierają wiele nowych funkcji, które mogą potrzebować dopracowania lub zostaną włączone w przyszłych wersjach, czasami funkcja może nie działać, albo niektóre części programu nie zostały jeszcze udokumentowane lub przetłumaczone na inne języki.

 

Pomoc

Prawie 20 filmów z instrukcjami do programu:

AUDACITY – Poradniki: efekty dźwiękowe, obróbka dźwięku

 

Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (GNU GPL)

Audacity działa najlepiej na komputerach, które spełniają więcej niż określone powyżej wymagania minimalne. W przypadku długotrwałych projektów wielościeżkowych zalecane jest stosowanie maszyn o znacznie wyższej specyfikacji niż minimalne.
Pobierz /.zip/ (11 MB / 34 MB) v. 2.2.2 Wersja 2.2.2 oficjalnie nie obsługuje systemu Windows XP.

Pobierz /.zip/ (11 MB / 34 MB) v. 2.2.1
Info
 Pobieramy pakiet ZIP i rozpakowujemy do wybranego przez nas folderu. Tworzymy pusty folder o nazwie Portable Settings w tym samym folderze co jest program. Uruchamiamy program plikiem audacity.exe.

Wersja portable, to mniejszy plik, niż instalacyjny (bez plików pomocy), przydatny również, jeśli nie można uruchomić instalatora z powodu ograniczonych uprawnień.

Pobierz /.paf PApps/ Pobierz Audacity Setup Extractor /.paf PAppZ/
Info
Pobieramy Audacity Setup Extractor oraz audacity-win-2.2.2.zip i umieszczamy w tym samym folderze. Następnie uruchamiamy „extractor” i w pierwszym oknie wpisujemy numer wersji, np. 2.2.2.
Zostaną wyodrębnione, jeśli będą również w tym samym folderze: LADSPA_plugins-win-0.4.15.exe ; libmp3lame-win-3.99.3.zip i ffmpeg-win-2.2.2.zip z buanzo
LADSPA plugins (Linux Audio Developers Simple Plug-in API) – wtyczki rozszerzające możliwości programu Audacity (dodaje np. oscylatory, miksery, equalizery).
Wersja instalacyjna: pobierz /.exe/

Wtyczki / Plugins

Zmiany w wersji: link

Języki / Languages:
Zrzuty ekrany / Screenshots
 
http://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/04/Audacity_icon256.pnghttp://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/04/Audacity_icon256-150x150.pngzbymalNagrywaniePAFAIFF,AU,Audacity,Audacity portable,CD,Edytory muzyki,Konwertery,MIDI,MP3,Nagrywanie CD-DVD,OGG,Ogg Vorbis,WAV
Audacity, to  wielościeżkowy edytor plików dźwiękowych, jeden z najlepszych w tej kategorii. Jest darmowym oprogramowaniem, rozwijanym przez grupę wolontariuszy i jest rozpowszechniany na licencji GNU GPL. Jest to zaawansowane narzędzie, z którym można osiągnąć wiele rzeczy, ale trzeba spędzić trochę czasu z instrukcjami, chyba że jesteście inżynierami dźwięku. Aplikacja ta zawiera...