LibrusPro 3.4.0 add-on

LibrusPro

LibrusPro to rozszerzenie do Librusa – najpopularniejszego e-dziennika w Polsce – wprowadzające ciemny motyw, liczące średnie ocen, mimo ich wyłączenia przez Administratora Szkoły, wyświetlające procentową obecność/frekwencję z każdego przedmiotu, pozwalające na dodawanie własnych wydarzeń w terminarzu oraz dodające wiele usprawnień funkcjonalności i wyglądu Librusa.

Z rozszerzeniem LibrusPro, to Ty stajesz się władcą tego e-dziennika. Nie przegap takiej okazji.

Autor LibrusPro (Maks Kowalski) nie jest w żadnym stopniu powiązany ze spółką Librus, a rozszerzenie powstało bezinteresownie wyłącznie w celach edukacyjnych. Wszystkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli i są używane wyłącznie w celach informacyjnych.

Rozszerzenie LibrusPro oferuje:
  • Ciemny motyw – w końcu Librus nie boli w oczy! JEDYNY taki na rynku dedykowany, dopracowany czarny motyw do tego e-dziennika.
  • Własne wydarzenia w terminarzu – chcesz dodać własne wydarzenie do swojego terminarza? Zapowiedziane kartkówki, odpowiedzi ustne, a może prace domowe, projekty, o których nie chcesz zapomnieć, a nie zostały wpisane przez nauczyciela? Z tym rozszerzeniem jest to wreszcie możliwe i to wszystko w jednym miejscu!
  • Obliczanie średniej ocen – niektóre szkoły wyłączają możliwość wyświetlania średniej ocen dla ich uczniów i rodziców. Na szczęście Twój komputer świetnie sobie radzi z dodawaniem, mnożeniem i dzieleniem, więc sobie poradzi. W tabeli znajdziesz także odpowiednio średnie: z całego semestru, z ocen proponowanych, ze (śród)rocznych, a także ze wszystkich ocen cząstkowych (średnia roczna).
    Uwaga! Rozszerzenie nie jest przeznaczone i nie będzie w pełni działać dla szkół, które:
    -wykorzystują system punktowy,
    -używają własnej skali ocen (innej niż standardowe 1-6, np. A-F),
    -wykorzystują procenty jako oceny (0-100).
    W związku z tym, że takich szkół w Polsce jest bardzo niewiele (zgłosiły się pojedyncze osoby na dziesiątki tysięcy zadowolonych użytkowników), nie została wprowadzona ich obsługa.
  • Wyświetlanie procentowej frekwencji z przedmiotów – zastanawiasz się ile masz procent frekwencji z danego przedmiotu? Może chcesz wiedzieć, ile jeszcze lekcji możesz opuścić, aby nie mieć problemu z klasyfikacją? Nie ma sprawy. W zakładce Frekwencja wystarczy, że naciśniesz odpowiedni przycisk, a Twoje procenty obecności się pojawią. Znajdziesz tam także możliwość pobrania i wyświetlenia wszystkich wpisanych obecności, jeżeli np. będziesz zainteresowany(-a) tym, czy nauczyciele spełniają swoje obowiązki.
  • Ukrywanie przedmiotów bez ocen – po co w ogóle mają się wyświetlać i zaśmiecać, skoro przez cały rok nie dostajesz z nich żadnych ocen?
  • Wyświetlanie numerka z dziennika i „Szczęśliwy Numerek” – nie możesz nigdy zapamiętać, który masz numerek w dzienniku? Od teraz będzie zawsze widniał na górze strony obok „Szczęśliwego Numerka”, abyś go już nigdy nie zapomniał(a). Jeśli w Twojej szkole jest włączona opcja jego losowania, to już nigdy nie przegapisz tego, kiedy będzie nim Twój.
  • Modernizacja terminarza – po co najeżdżać na każdą rzecz w terminarzu, aby przeczytać jej opis? Od teraz znajdziesz wszystko na wierzchu, bez konieczności najeżdżania! Wygoda ponad wszystko. Możesz także wyłączyć wyświetlanie swojej klasy pod każdym zdarzeniem, a także skorzystać z trybu modernizacji terminarza, który sprawia go trochę bardziej czytelnym i odchudzonym.
    Jeśli Twoja szkoła udostępniła plan lekcji, to będziesz go również widzieć po najechaniu na symbol '≡’ znajdujący się w kafelkach. (Zajrzyj do opcji rozszerzenia, aby włączyć/wyłączyć poszczególne funkcje)
  • Modernizacja dymków – dymki z dodatkowymi informacjami, które pojawiają się po najechaniu na oceny, nieobecności, bądź wydarzenia w terminarzu, od teraz nabierają nowych barw i wyglądają choć trochę lepiej, niż szare mury szkoły, do której uczęszczasz.
  • Tymczasowa modyfikacja ocen i kalkulator jedynek – gdy włączysz to ustawienie w widoku ocen, będziesz mógł(a) tymczasowo, lokalnie dodawać nowe oceny, bądź edytować i usuwać bieżące, aby sprawdzić jaką miał(a)byś wtedy średnią.
    (Po odświeżeniu strony wszystko wróci do stanu sprzed modyfikacji! Zmiany zachodzą jedynie lokalnie i nie mają wpływu na Twoje rzeczywiste oceny!)
    Możesz zobaczyć także ile jedynek możesz jeszcze dostać, aby nadal znajdować się powyżej danej średniej, w menu dodawania nowych ocen cząstkowych.
  • Schemat wiadomości – może nudzi Cię ciągłe podpisywanie się w wiadomościach? Wystaczy jedno kliknięcie, aby wstawić swoją formułkę, którą możesz dowolnie edytować.
  • Wyłączenie mrugania zagrożeń – nauczyciel postanowił Cię zagrozić i teraz cały rok mruga Ci jedynka? Spokojnie, jest na to sposób.
  • Zapobieganie automatycznemu wylogowaniu – dopóki karta z e-dziennikiem będzie otwarta, Twoja sesja nie wygaśnie! Koniec nieprzyjemnych komunikatów „STOP”.

Poprawki oraz dodatki wizualne LibrusPro:
-możliwość wyłączenia wyświetlania jedynek w menu rozszerzenia,
-wyświetlanie proponowanego zachowania w tabeli głównej,
-wyeksponowanie nowych (i oddanych) prac domowych oraz wiadomości,
-usunięcie przycisku Wersja Alternatywna, kto normalny z tego korzysta…,
-usunięcie przycisku Bezpieczny Uczeń w szkołach, w których jest on włączony,
-przeniesienie w zamian przycisku Plan lekcji, który otwiera go w nowej karcie, a nie oknie,
-otwieranie podglądów prac domowych również w nowej karcie, a nie oknie,
-podświetlenie średniej rocznej kwalifikującej się na czerwony pasek,
-wyświetlanie daty dodania ocen i frekwencji w widoku ich szczegółów (po kliknięciu na nie),
-możliwość wyłączenia wyświetlania ocen i frekwencji z I semestru,
-wyświetlanie swoich danych osobowych po kliknięciu na pole „jesteś zalogowany(-a) jako:”,
-zaciemnianie przeszłych oraz wolnych dni w terminarzu,
-oraz wiele innych pomniejszych zmian i smaczków.

Podobny program to LibPLUS

Działa w systemach: wieloplatformowy
Licencja: bezpłatny (freeware)

Forki (rozwidlenia, pochodne) przeglądarek Chrome lub Firefox, w których może być możliwość użycia rozszerzenia:
Chromium: Microsoft Edge, SRWare Iron, Vivaldi, Brave, Blisk, Opera, Comodo Dragon, Iridium Browser, Ungoogled Chromium, Avast Secure Browser, Colibri, Epic Privacy Browser, Thorium…
Firefox: Seamonkey, Midori, libportable, Librewolf, Waterfox, Palemoon (silnik Goanna), Basilisk (silnik Goanna), K-Meleon, Mercury Browser, Pulse Browser…

Aplikacja mobilna Librus na smartfony i tablety przeznaczona jest dla rodziców i uczniów. Umożliwia użytkownikom przeglądanie najważniejszych informacji z rozwiązania LIBRUS Synergia.

Languages: Polish.

You may also like...